Кіровоградська облрада може переплатити на ремонті приміщень власної адмінбудівлі

За результатами проведених відкритих торгів КП по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради визначилось з підрядником, що проведе капітальний ремонт кількох приміщень в центральній адмінбудівлі ради. Мова йже про кабінет № 34 на ІІІ поверсі та сім підвальних приміщень в приміщенні за адресою площа Героїв Майдану, 1 у Кропивницькому. При очікуваній вартості замовлення в 3,3 мільйона гривень перемогу на тендері вибороло ТОВ “Підприємство “Арталекс”, що зголосилось провести ремонт за 3,23 мільйона. Відповідний договір сторони підписали 7-го листопада.

“Арталекс” Ольги та Олександра Сипливців було не єдиним учасником, що зацікавився замовленням. Дещо дорожчу пропозицію – 3,26 на аукціоні запропонувало ПП “Кабекслайн” кропивницького підприємця Леоніда Федоренка. 

Тендерною документацією замовник передбачив, що до кінця поточного року підрядник має провести заміну вікон та дверей, демонтувати фанерну обшивку стін та облаштувати гіпсокартонну, встановити каркасну підвісну стелю, перестелити підлогове покриття, змонтувати вентиляцію та освітлення, замінити трубопровід і багато іншого. Для виконання замовлення фірма мала надати підтвердження досвіду виконання аналогічних робіт, а також наявність працівників відповідної кваліфікації у кількості не менше 8 штатних одиниць.

Робочий проєкт ремонту та розрахунок очікуваної вартості замовлення для комунальників проводило одеське ТОВ “Албатек ЮА”, що було створено у грудні 2020-го року. Власником та керівником підприємства вказаний Олександр Чернега.

Ми проаналізували  кошторис запропонований переможцем торгів ТОВ “Підприємство “Арталекс” та виявили ряд потенційних переплат. Зокрема гідроізоляційна суміш Ceresit  CR 65 в кошторисі записана за ціною 42,28 грн/кг. А от в далеко не найдешевшому “Епіцентрі” 25,16 грн/кг. Переплата – 23,12 тис грн. В тому ж таки “Епіцентрі” ми знайшли і радіатор біметалевий Alustal 500/100, на 8 секцій. Ціна – 6,4 тисяч за одиницю. В кошторисі такі записані з ціною 7,65 та 9,6 тис грн. Враховуючи, що їх для ремонту потрібно всього 5 це ще 12,1 тисяч потенційної переплати. 

І це не останні приклади. Гіпсокартон стіновий 12.5 мм KNAUF, кошторисна ціна – 189,2 грн/м2, ринкова – 137 грн/м2.  Переплата 16,09 тис грн. Дисперсія полівінілацетатна непластифікована, а простіше кажучи емульсійний клей, відповідно до кошториса коштує 239,21 грн/кг, а в інтернет-магазинах – 107 грн/кг, тож це ще 38,41 тис грн зайво витрачених коштів. 

Є розбіжності й в цінах на обладнання. Проєктор ASUS A1 (90LJ00G0-B00270) купити планують за 63,98 тис грн. В мережі його можна знайти за 40 тис грн. Різниця в ціні на припливно-витяжну установку з рекуператором ВУТ 550 ПБЕ ЕС ще більша. В кошторисі обладнання  коштує майже 120 тис грн, а от в інтернет-магазинах – 85,3 тис грн. На схожу установку ВУТ 900 ПЕ ЕС заклали 185 тисяч, при наявних пропозиціях в 113,4 тис грн

Лише на згаданих вище семи позиціях КП по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради може переплатити зайвих 220 тисяч гривень, а це майже 7% від загальної вартості замовлення. 

Варто зауважити, що на початку листопада на цю закупівлю звернули увагу місцеві лідери громадських думок. Громадськість висловлювала незадоволення фактом проведення ремонтних робіт та вказувала на їхню недоцільність в даний час. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *