Освітяни Товстенської селищної ради з переплатою закупились овочами на поточний рік

Управління освіти, культури, молоді і спорту Товстенської селищної ради за результатами проведених відкритих торгів замовило овочів та фруктів на загальну суму 319,95 тисяч гривень. Контракт було підписано з ФОП Німець Ігорем Васильовичем, який виявився єдиним учасником тендеру. Відповідна інформація оприлюднена в системі публічних закупівель Prozorro. 

При очікуваній вартості в 320 тисяч гривень підприємець запропонував виконати замовлення лише на 50 гривень дешевше. Тож номінальна економія освітян склала менше 1%. 

Техвимогами передбачалось, що підрядник поставлятиме товар дло кінця поточного року. При цьому термін придатності продуктів складатиме на момент поставки не менше 70% від строку зберігання, який зазначається в супровідних документах кожної партії. Овочі та фрукти селищна рада отримуватиме дрібними партіями, попередньо замовляючи кожну з них. 

Перевіривши вартість замовленого товару ми виявили, що частина цін є завищеними, навіть у порівнянні з роздрібними супермаркетами. Зокрема мова йде про наступні продукти:

  • банани: договірна ціна – 80 грн/кг, ринкова – 70 грн/кг;
  • морква: договірна ціна – 15 грн/кг, ринкова – 10 грн/кг;
  • капуста: договірна ціна – 18 грн/кг, ринкова – 13 грн/кг;
  • цибуля: договірна ціна – 18 грн/кг, ринкова – 15 грн/кг.

Таким чином потенційна переплата замовника складає близько 28 тисяч гривень, або ж 8,8% від загальної вартості контракту. 

Підрядник Ігор Німець, з міста Чортків Тернопільської області, зареєструвався як ФОП ще в 1995 році. Наразі є активним учасником публічних закупівель. Лише за 2023-24 роки отримав 137 замовлень на 12,92 мільйонів гривень. При цьому підприємець працював з обмеженим колом замовників. Таких за згаданий період виявилось лише п’ять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *