Завищивши очікувану вартість замовлення кропивницькі комунальники переплатять за асфальтобетон

Комунальне підприємство “Універсал 2005” Кропивницької міської ради 25-го березня поточного року підписало одразу два договори на поставку асфальтобетону. Обидва контракти було укладено з ПрАТ “Шляхове ремонтно-будівельне управління №82”, яке має поставити комунальникам загалом 2,4 тисячі тонн матеріалу. Попри ідентичні тендерні вимоги до учасників та технічних характеристик товару, одна з партій виявилась майже на 40% дорожча за іншу. 

Пеший тендер “Універсал 2005” оголосив 1-го березня, другий – 6-го березня. В обох випадках замовник хотів купити 1200 тонн дрібнозернистого асфальтобетону типу В, марки 1 чи 2. При цьому замовник окремо наголосив, що виробничі потужності постачальника мають знаходитись на відстані не більше 20 км від Кропивницького.

Очікувана вартість кожної з двох закупівель складала 6,48 мільйонів гривень. Відповідно за тонну матеріалу комунальники готові були віддавати максимум по 5,4 тисячі гривень. У порівнянні з цінами на асфальтобетон, за якими купували товар інші замовники країни, очікувана вартість оголошена КП “Універсал 2005”  видається суттєво завищеною. Зокрема трохи раніше кропивницьких комунальників свої торги провело КП “Славута-сервіс”, купивши асфальтобетон по 4,3 тис грн/т. А КП “Фастів-благоустрій” вдалось зекономити ще більше, витративши по 3,7 тисяч гривень за тонну.

На обидва ж тендера кропивницьких комунальників прийшло ПрАТ “Шляхове ремонтно-будівельне управління №82”. Однак на одних торгах конкурентів у підприємства не було, тож первинна пропозиція – 5 тис грн/т, лишилась незмінною. На іншому ж тендері до участі також долучилось ДП “Кіровоградський облавтодор” ВАТ “ДАК “Автомобільні дороги України”. Завдяки цьому учасники активно торгувались і у підсумку “Шляхове ремонтно-будівельне управління №82” знизило ціну до 3,58 тисяч гривень за тонну асфальтобетону. Загальна вартість контракті – 6 і 4,3 мільйона гривень відповідно.

Бенефіціаром зареєстрованого у місті Мена ПрАТ “Шляхове ремонтно-будівельне управління №82” є Олександр Богатиренко. До четвертого кварталу 2023 року власником підприємства був вказаний інший підприємець – Ігор Бондаренко. За 2023-24 роки “Шляхове ремонтно-будівельне управління №82” встигло отримати через Prozorro 20 замовлень на загальну суму 52,22 мільйона гривень. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *