Збаразькі освітяни закупились дорогими овочами на півтора мільйона гривень

Управління освіти Збаразької міської ради продовжує контрактувати продукти харчування для потреб освітніх закладів громади. Цього разу управління оголосило відкриті торги для придбання овочів та фруктів очікуваною вартістю 1,54 мільйона гривень. На торги прийшов лише один учасник – ФОП Токарський Юрій Володимирович, який запропонував виконати замовлення дещо дешевше, за 1,44 мільйона гривень. Відповідний контракт сторони підписали на початку березня.

Техзавданням передбачалась поставка продуктів до 41 освітнього закладу. Школи, ліцеї, гімназії та дитсадки розташовані у місті Збараж та навколишніх селах: Вищі Луб’янки, Іванчани, Шили, Кобилля, Красносільці, Кретівці, Максимівка, Синява, Травневе, Шимківці, Доброводи, Залужжя, Заруддя, Киданці, Колодне, Нижні Луб’янки, Стриївка, Чернихівці, Гніздичне і Добромірка. Загалом підрядник має поставляти 12 найменувань продуктів протягом 2024 року. 

Закупівлею вже зацікавилась Держаудитслужба, яка звернулась до замовника з вимогою надати інформацію щодо обгрунтованості технічних та якісних характеристик предмета закупівлі. Станом на момент публікації матеріалу замовник такі пояснення не надав.

Зауважимо, що окремі групи товарів ФОП Токарський поставлятиме за цілком ринковими цінами. Однак ціни на ряд продуктів є дещо завищений у порівнянні навіть з роздрібними супермаркетами. Зокрема мова йде про наступні товари:

  • капуста білокачанна: 22,5 грн/кг – пропозиція ФОПа, 14 грн/кг – ринкова;
  • буряк: 18 грн/кг – пропозиція ФОПа, 17 грн/кг – ринкова;
  • морква: 22,5 грн/кг – пропозиція ФОПа, 10,9 грн/кг – ринкова;
  • цибуля: 30 грн/кг – пропозиція ФОПа, 16,5 грн/кг – ринкова;
  • банан: 73,5 грн/кг – пропозиція ФОПа, 70 грн/кг – ринкова ціна;
  • апельсин: 70,5 грн/кг – пропозиція ФОПа, 48 грн/кг – ринкова ціна

Враховуючи вказані ціни орієнтовна переплата Управління освіти Збаразької міської ради може скласти 281,71 тисяча гривень.

Підрядник Юрій Токарський зареєстрував власний ФОП ще в 2008 році. В 2020-му році підприємець балотувався до Кременецької районної ради від партії “За майбутнє”, однак для отримання мандата голосів забракло. У тому ж році Токарський почав активно брати участь у публічних закупівлях. З того часу встиг підписати через систему Prozorro 2653 договори на загальну суму майже 39 мільйонів гривень. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *