Фігурант кримінального провадження з переплатою збудує на Тернопільщині шкільне “бомбосховище”

Відділ освіти Великоберезовицької селищної ради Тернопільської області визначився з підрядником, що збудує у “Великоберезовицькому ліцеї” захисну споруду-“бомбосховище”. За 2,78 мільйона гривень відповідні роботи виконуватиме ТОВ “Брайт констракшн”. Попри номінальну економію, в кошторисі підрядника присутні витратні матеріали ціни на яких дещо завищені у порівнянні з ринковими. А це, у свою чергу, може призвети до потенційного завищені загальної вартості робіт. 

Власне саме підприємство-підрядник виявилось єдиним учасником відкритих торгів оголошених селищною радою. Запропонована “Брайт констракшн” ціна лише на 3,03 тисячі гривень дешевша очікуваної вартості. Тож номінальна економія, якої вдалось досягнути на торгах, склала менше 1%.

Техдокументацією передбачено, що завершити роботи, а це зовнішнє та внутрішнє опорядження приміщень, монтаж водопроводу, каналізації, опалення, енергомережі, джерела запасного енергоживлення, вентиляції та ін., підрядник має до кінця поточного року. 

Попри відносну помірність витрат окремі позиції витратних матеріалів викликають сумніви. Ціни на них є дещо завищеними. Зокрема за “квадрат” наплавляючого руберойду замовник платитиме по 144 грн, при наявних пропозиціях у 72,2 грн/м2. Ціна шпаклівки Ceresit у кошторисі – 16,3 грн/кг, хоча її без проблем можна знайти по 12,8 грн/кг. Схоже переплатить відділ освіти і за непластифіковану полівінілацетатну дисперцію, замість ринкових 113 грн/кг, платитиме 164 грн/кг. Лише на цих трьох позиціях потенційне завищення ціни склало 162,9 тисячі гривень, або ж 11% від загальної вартості витратних матеріалів. 

Бенефіціаром заснованої у 2019 році ТОВ “Брайт констракшн” є підприємиця з Броварів Наталія Славіцька. Засновником же вказане ТОВ “Від-груп” все тієї ж Славіцької. Наразі фірма фігурує в кримінальному провадженні щодо розтрати та службового підроблення під час проведення капітального ремонту внутрішньої системи опалення в Ужгородській спеціалізованій ЗОШ №2. Підозрюваними у справі є згадана Наталія Славіцька, а також колишній директор фірми Андрій Білостенний.   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *