Уникнути конкуренції. Виноградівський “продуктовий” кейс

Комунальна установа “Центр з обслуговування закладів освіти” Виноградівської міської ради за один день, 8-го січня, прозвітувала про підписання одразу 14 договорів. Мова йде про придбання продуктів харчування для місцевих навчальних закладів. Загальна вартість контрактів, які розділили між трьома ФОПами, складає 14,29 мільйонів гривень. Ці ж товари комунальники пробували замовити наприкінці листопада, однак за значно нижчою очікуваної вартістю.

Розповідаємо як працює схема. 

 

Пропонуйте дорожче

29-го листопада минулого року “Центр з обслуговування закладів освіти” оголосив проведення 14 тендерів. Купувати планували овочі, молоко, масло та інші продукти необхідні для харчування дітей в освітніх закладах громади. 

Загальна очікувана вартість 14-ти закупівель складала 8,68 мільйонів гривень. При цьому стартова ціна товарів була суттєво занижена по відношенню до ринкових пропозицій. Для прикладу 3000 кілограмів вершкового масла виноградівські комунальники очікували купити за 475,2 тисячі гривень. Таким чином кілограм продукції мав вартувати 158,4 гривень, що відверто задешево. 

Враховуючи занижену очікувану вартість, учасників, які захотіли б поборотись за підряд, не знайшлось. Це, у свою чергу, дозволило замовникові вже у січні підписати прямі договори з обраними у “ручному режимі” ФОПами, аргументуючи це тим, що попередні торги не відбулись. 

Що ж до суттєво збільшеної ціни контрактів, то такий хід “Центру з обслуговування закладів освіти” дозволив зробити один з пунктів тендерної документації листопадових закупівель. Відповідно до нього запропонована потенційними учасниками ціна могла бути вищою від очікуваної вартості предмета закупівлі аж на 100%. А оскільки, як ми вже знаємо, на відкриті торги ніхто не прийшов, замовник самостійно підняв ціни в рамках все тих же 100%. 

 

Які ціни

Наскільки ж відрізняється очікувана вартість листопадових торгів та підписаних у січні договорів. Різниця наступна:

У підсумку освітяни отримають товари за більш-менш ринковими цінами. Цукор – 35 грн/кг, масло – 290 грн/кг, яйця – 6,5 грн/шт, олія – 57 грн/л і так далі. 

 

Хто продавці

Усі 14 підписаних договорів між собою розділила трійка ФОПів. Найбільше контрактів та, власне, найбільше грошей, отримала Тетяна Юріївна Галас, яка зареєструвалась як підприємиця у березні 2023 року. За 6 замовлень ФОП отримає 5,88 мільйонів гривень. Ще 1,23 мільйона Тетяна Галас отримала від  “Центру з обслуговування закладів освіти” у 2023 році. Більше ні з ким із бюджетних установ жінка не працювала. 

Три договори на 5,64 мільйона гривень отримала Молнар Богдана Володимирівна, яка відкрила власний ФОП також у березн 2023-го. На 2 дні пізніше від “конкурентки” Тетяни Галас. Як і колега, пані Молнар за час роботи з системою Prozorro встигла попрацювати лише з виноградівськими комунальниками, від яких минулоріч отримала замовлень на 2,57 мільйона гривень. 

Закриває трійку підрядників ФОП Василинець Іван Юрійович, єдиний зі згаданих підприємців, який розпочав власну справу доволі давно, у 2015-му році. Із14 контрактів Василинцю дісталось 5, на суму 2,67 мільйона гривень. Усього ж із “Центром з обслуговування закладів освіти” він підписав цьогоріч замовлень на 6,02 мільйона, а минулого року ще на 2,77 мільйона гривень. З іншими замовниками через систему Prozorro ФОП не працював. Окрім підприємницької діяльності Іван Василинець вказаний як співзасновник ГО “Федерація футболу у Виноградівському районі”. Ще одним співзасновником цієї громадської організації є Адальберт Сверенко, перший заступник міського голови міста Виноградів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *