На Кіровградщині сільрада відсудила у фірми турка-енергетика майже 327 тисяч гривень боргу за землю

Господарський суд Кіровоградської області задовольнивши позов Попельнастівської сільської ради Кіровоградської області зобов’язав сплатити ТОВ “ЕНЕРГО ТУР ІСТ” на користь ради  326,68 тисяч гривень боргу за користування землею. Відповідне рішення було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень в середині листопада. 

Розглянувши подані документи і матеріали суд встановив, що 30 травня 2019 року мід сторонами справи, Попельнастівською сільрадою і ТОВ “ЕНЕРГО ТУРК ІСТ”, що займається енергетикою, було укладено договір оренди землі № 30/05-19. За умовами контракту фірма строком на 35 років отримала в платне користування ділянку комунальної власності площею 22,67 га. На той момент ділянка оцінювалась в 6,17 мільйонів гривень, а орендна плата складала 308,67 тисяч гривень на рік.  

При цьому позивач зазначає, що відповідач не сплачує орендну плату за користування земельною ділянкою у встановленому розмірі та строки. Так відповідно до наданої інформації ТОВ “ЕНЕРГО ТУР ІСТ” не сплатив оренду за лютий 2022 року, а також період з квітень 2022-го по травень 2023 року. У зв’язку з цим сільрада недоотримала  383,27 тисячі гривень, що і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.

Однак вже після подання відповідного позову фірма все ж частково оплатила наявну заборгованість. На рахунок сільради було зачислено 56,59 тис грн, тож позовні вимоги зменшились до 326,68 тисяч. 

Враховуючи, що під час розгляду справи ТОВ “ЕНЕРГО ТУР ІСТ” не надало доказів сплати залишків боргу, суд прийняв рішення – стягнути з  фірми заборгованість в розмірі 326,68. Крім того на “ЕНЕРГО ТУР ІСТ” було покладено обов’язок оплатити 4,9 тис грн судового збору та 20 тис грн витрат на правничу допомогу, яку отримувала сільрада при підготовці позову.

Створене в 2018 році ТОВ “ЕНЕРГО ТУР ІСТ” зареєстроване в селі Травневе Кіровоградської області. Засновниками фірми вказані громадянин Туреччини Еніс Факиоглу, якому належать 99% статутного капіталу підприємства, та українець Святослав Жмуцький. 

Вказаний при реєстрації контактний номер телефону – +38(098)042-54-02, вказаний також реєстраційних даних десятка інших фірм, зокрема: ТОВ “Репоуз”, ТОВ “Шмідт”, ТОВ “Гредлі” та навіть ТОВ “Атлас воловець енерджи”, яке входить до відомої “дорожної” бізнес-групи “Онур” Іхсана та Онура Четінджевізи.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *