Вінницька міськрада відсудила понад 700 тисяч у фірми, що 8 років безкоштовно користувалась комунальною землею

Господарський суд Вінницької області задовольнивши позов Вінницької міської ради прийняв рішення стягнути з ПП “Діан Плюс” понад 701 тисячу гривень безпідставно збережених коштів, що мали б бути виплачені за користування комунальною землею. Відповідне рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 17-го листопада. 

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази і опитавши представників сторін суд встановив, що наприкінці січня 2022 року до Вінницької міської ради надійшла заява Приватного підприємства “Діан Плюс”. В документі мова йшла про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки площею 0,2 га. Відповідна територія буцімто перебувала в оренді підприємства згідно договору укладеного з Вінницькою районною державною адміністрацією ще у вересні 2006 року. 

На березневій сесії міської ради було прийнято рішення про надання відповідного  дозволу на розроблення землевпорядної документації. А через 8 місяців, у листопаді 2022-го року Департаментом земельних ресурсів Вінницької міської ради проведено обстеження земельної ділянки за адресою: м. Вінниця, вул. Львівське шосе, під час якого встановлено, що “Діан Плюс” використовує земельну ділянку комунальної власності роботи автозаправної станції.

Зокрема на вказаній ділянці розташовано об`єкти нерухомого майна загальною площею 117,5 кв.м (операторна з магазином-буфетом, дві роздавальні колонки, підпірна стінка), а також металевий відбійник зі сторони проїжджої частини та газовий модуль з колонкою. Зазначене майно використовується ПП “Діан Плюс” шляхом надання в оренду ТОВ “Поділлянафтозбут” для роздрібної торгівлі нафтопродуктами, газом та іншими товарами.

Відповідно до постанови Верховної Ради України “Про зміну і встановлення меж міста Вінниця і Вінницького району Вінницької області” у 2015 році згадана вище територія увійшла до меж міста Вінниці.

При цьому договір оренди землі між “Діан Плюс” та РДА діяв 5 років, у період з 2006 по 2011 роки. Після закінчення терміну дії договору земельна ділянка не була повернута орендодавцю згідно акту прийому-передачі.

Як підтверджується витягами із технічної документації нормативна грошова оцінка ділянки, яку використовувало приватне підпритємство, станом на 2021 рік складала 2,28 млн грн, на 2022 рік – 3,7 млн, на 2023 рік – 4,26 мільйона гривень.

Згідно акта про визначення розміру збитків від 15 березня 2023, розмір збитків, завданих “Діан Плюс” Вінницькій міськраді за період з 09.06.2021 по 15.03.2023 становить 701,23 тис грн. Несплата відповідачем у добровільному порядку вказаної суми збитків і слугувала підставою для звернення позивача із відповідним позовом до суду.

З урахуванням усіх обставин суд прийняв рішення – задовольнити позов Вінницької міськради та стягнути з ПП “Діан Плюс” 701,23 тис грн. При цьому у задоволенні клопотання підприємства про розстрочення виконання рішення було відмовлено.

Зареєстроване у Вінниці ПП “Діан Плюс” наразі належить прописаній у Києві Ірині Абрамовій. Підприємиця вказана власницею ще 13 фірм різнопланового спрямування: ТОВ фірма “Віра”, ТОВ “Зелене шатро”, ТОВ “Московський міст”, ТОВ “Меджік Тревел” та інші. Має Абрамова і спільний бізнес з росіянином Ельдаром Музафаровим з Уфи – ТОВ “Торговий дім “Альфа-сервіс”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *