Столичні будівельники відсудили у Головного управління податкової Кіровоградщини понад 956 тисяч боргу

Розглянувши позов ТОВ “Будівельний комплекс “Універсал” Господарський суд Кіровоградської області задовольнив його, зобов’язавши Головне управління Державної податкової служби у Кіровоградській області сплатити на користь підприємства 956,24 тисяч гривень боргу. Відповідне рішення було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 26-го жовтня. 

Як з’ясовано судом, наприкінці жовтня 2021 року сторони підписали договір підряду №73. Мова йде капітальний ремонт фасаду будівлі ГУ ДПС у Кіровоградській області по вулиці Велика Перспективна, 55 у місті Кропивницькому.

Договором було передбачено, що обсяги виконання робіт можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків. 

На момент підписання контракту загальна вартість ремонту оцінювалась в 15,24 мільйонів гривень. У 2021-му підрядник мав виконати робіт на 5 мільйонів, в 2022-му ще на 10,24 мільйонів гривень. 

Наприкінці березня 2022 року між сторонами було укладено Додаткову угоду №1  відповідно до змісту якої фінансування робіт обмежувалось 5 мільйонами гривень у 2021 році. Грошей же на 22-ий рік не було передбачено взагалі.

З урахуванням нових обставин було встановлено, що 2021 році “Будівельний комплекс “Універсал” виконав робіт на загальну суму 4,46 мільйонів гривень. У 2022-му ж підрядник до підписання додаткової угоди встиг виконати робіт на 956,24 тисяч гривень, що підтверджується актом приймання виконаних будівельних робіт.

Позивач зауважує, що вартість робіт 2021 року Головне управління Державної податкової служби у Кіровоградській області оплатило в повному обсязі, про що свідчать виписки з казначейського рахунку. Разом з тим, відповідач не розрахувався за виконані роботи за актом приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік на суму 956,24 тис грн. При цьому, роботи за вказаним актом прийняті та перевірені інженером з технічного нагляду.

Листом №23/11 від 23 листопада 2022 р. позивач звернув увагу відповідача на завершення терміну дії двостороннього договору та наявність заборгованості. До вказаного листа, який було направлено рекомендованим листом, було додано довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрат, акт приймання виконаних будівельних робіт за 2022 рік і підсумкову відомість ресурсів. 

Проте, наголошував у суді представник “Будівельного комплексу “Універсал”  відповідач не повернув підписані акт та довідку. Натомість, у відповідь листом повідомив позивача про те, що зважаючи на форс-мажорні обставини, які виникли в зв`язку з військовою агресією російської федерації та в зв`язку з відсутністю в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області кошторисних призначень, станом на 01 грудня 2022 року податківці дійсно залишили неоплаченим акт виконаних робіт на суму 956,24 тис грн. Крім того, у вказаному листі зазначено, що Головне управління ДПС у Кіровоградській області пропонує укласти додаткову угоду до Договору щодо продовження строку дії договору на 2023 рік.

В зазначеній відповіді відповідач, фактично визнає існування заборгованості в сумі, але відмовляється провести оплату з підстав зменшення бюджетного фінансування.

ТОВ “Будівельного комплексу “Універсал” пішов на підписання додаткової угоди, якою дію договору було продовжено до кінця поточного року. Тим не менш за цей час податкова так і не виплатила наявну заборгованість. 

Оскільки суду не було надано доказів закриття заборгованості чи не прийняття відповідачем виконаних будівельниками робіт, було прийнято рішення – задовольнити позов ТОВ “Будівельного комплексу “Універсал” стягнувши з Головного управління Державної податкової служби у Кіровоградській області 956,24 тисяч гривень боргу, а також 14,34 тис грн судового збору. 

Власниками столичного ТОВ “Будівельного комплексу “Універсал” вказані Андрій Міхненко, Саргіс Хачатрян та Юрій Кучейник. Після договору з податківцями фірма виграла лише три тендери загальною вартістю 13,38 мільйонів гривень.

Головне управління ДПС у Кіровоградській області наразі очолює Юлія Мороз. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *