Столичний “Нафтогаз Трейдинг” відсудив у долинських комунальників 5,5 мільйонів боргу за спожитий газ

Господарський суд Кіровоградської області розглянувши позов ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” до КП “Долинське міське комунальне господарство” задовольнив його, присудивши комунальникам сплатити всю суму затребуваного боргу. Мова йде про 5,48 мільйонів гривень, які комунальники заборгували під час виконання договору постачання природного газу № 8327-НГТ-18  від 30 червня 2021 року. Відповідне рішення було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 13-го вересня поточного року. 

Дослідивши всі наявні докази та свідчення сторін суд встановив – у червні 2021-го між Товариством з обмеженою відповідальністю “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” та Комунальним підприємством “Долинське міське комунальне господарство” було укладено договір постачання природного газу. На момент підписання документа ціна газу за 1000 м3 з ПДВ, з урахуванням тарифу на послуги транспортування та коефіцієнту, який застосовується при замовленні потужності на добу наперед, становила 7,58 тис грн. В подальшому додатковими угодами ця ціна неодноразово коригувалась в бік здорожчання, а сам договір пролонгувався. Загалом на виконання умов договору постачальник в період з жовтня 2021 по квітень 2023 року передав споживачеві природний газ на загальну суму 19,94 мільйонів гривень. Це підтверджується 13-ма актами приймання-передачі природного газу, які були підписані сторонами без зауважень та заперечень.

Як вбачається з долученої до справи виписки по банківському рахунку позивача, “Долинське міське комунальне господарство” частково оплатило вартість переданого йому природного газу на суму 14,46 млн грн. Залишок суми – 5,48 мільйонів,  “Нафтогаз Трейдинг” і витребував у комунальників. 

Враховуючи усі обставини справи, а також той факт, що відповідач визнав позовні вимоги, Господарський суд Кіровоградської області прийняв рішення задовольнити позов та зобов’язати КП “Долинське міське комунальне господарство” сплатити на користь ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” 5,48 млн грн боргу та 41,1 тис грн судового збору. 

Засновником ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз Трейдинг” є дочірня компанія “Газ України” Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”. З квітня 2022 року тимчасово виконуючим обов’язки керівника  “Нафтогаз Трейдинг” є Сергій Бєляєв.

КП “Долинське міське комунальне господарство” з травня 2023 року очолює депутат Долинської міської ради від партії “Слуга народу” Володимир Колєснік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *