Суд зобов’язав Вінницьку міськраду провести конкурс перевізників, що обслуговуватимуть міський громадський транспорт

Господарський суд Вінницької області задовольнив позов Південно-Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та зобов’язав Виконавчий комітет Вінницької міської ради виконати рішення АМКУ. Мова йде про проведення конкурсу на визначення виконавців послуг з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в режимі маршрутного таксі на території  Вінниці та Вінницької міської об`єднаної територіальної громади. Відповідний конкурс мав відбутись ще в 2021 році, однак цього не сталось і досі. 

Під час розгляду справи судом було встановлено, що станом на сьогодні рішення АМКУ від 17 вересня 2021 року №72/44-р/к є чинним. Доказів оскарження міською радою рішення позивача у двомісячний строк з дня його одержання, доказів скасування або визнання судом недійсним цього рішення надано не було. Відповідно Вінницька міськрада мала б до кінця 2021 року організувати проведення конкурсу для потенційних перевізників та цього не зробила. 

У відзиві на позов відповідач зауважив, що розробив умови проведення відповідного конкурсу та навіть оголосив його. Однак станом на кінцевий термін подачі заявок, а це було 4 березня 2022 року, бажаючих поборотись за маршрути не було. Враховуючи воєнний стан міська рада прийняла рішення не оголошувати нового конкурсу до завершення війни та пролонгувати чинні договори з фірмами-перевізниками, що обслуговують пасажиропотік у Вінниці. 

Ознайомившись з аргументами сторін суд наголосив, що воєнний стан ніяк не впливає на можливість Виконкому Вінницької міськради оголошувати та проводити відповідні конкурси. А враховуючи, що попередні договори все ще діють – рада фактично не обмежене у часі та має стільки спроб, скільки потрібно. Виходячи з вищевикладеного Господарський суд прийняв рішення задовольнити позов АМКУ та зобов’язати Вінницьку міськраду все ж провести новий конкурс перевізників. 

Вінницьку міську раду починаючи з 2015-го року очолює Сергій Моргунов. На обох вдалих для себе виборах очільник міста балотувався від політсили колишнього Прем’єр-міністра України  Володимира Гройсмана.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *