ФОП-мультифункціонал з переплатою утеплить будинок у Ладижині

Провівши відкриті торги з особливостями КП “Ладжитлосервіс” визначилось з підрядником, який утеплить фасади житлового будинку у місті Ладижин. За 3,33 мільйона гривень відповідні роботи виконає ФОП Кулешов Олександр Миколайович. 

Підприємець виявився єдиним учасником торгів, забравши замовлення без конкурентної боротьби. 

Під час проведення тендеру до замовника звернулось вінницьке ТОВ “ЖК – Гарант” Євгенія Яцукова. Представники підприємства вимагали внести зміни в тендерну документацію – “видалити дискримінаційну вимогу в частині здійснення огляду та надання у складі пропозиції підписаного уповноваженими представниками акт огляду об’єкта”. Мовляв, такі вимоги несуть корупційні ризики, адже дозволяють замовнику штучно обмежувати конкуренцію, не підписавши неугодним учасникам акти огляду об’єкта. 

КП “Ладжитлосервіс” проігнорували цю вимогу. Аргументували відмову  пунктом 5.32 «Настанови з визначення вартості будівництва», затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій України, в якій зазначено, що підряднику доцільно обстежити будівельний майданчик до початку робіт.

У підсумку договір на утеплення будинку за адресою вул. Ентузіастів, б. 62 було підписано саме з підприємцем Олександром Кулешовим. 

Ознайомившись з наданим ФОПом кошторисом ми виявили ряд завищення вартості будівельних матеріалів, що будуть використані під час утеплення. Зокрема на пінопласт, яким зовні утеплюватимуть стіни, заклали 477,6 грн за кожен “квадрат”. Водночас час в мережі можна без проблем знайти товар, який часто використовують на утепленнях, за 218,1 грн/м2.  Кошторисна вартість мінеральної вати товщиною 30 мм – 193,2 грн/м2, при мережевій – 113,05 грн/м2. А от цей же матеріал товщиною 100 мм можна знайти по 89,08 грн/м2, хоча за нього планують платити 627,23 грн/м2. 

Лише на цих трьох товарах замовник може переплатити близько 362 тисяч гривень. Враховуючи, що загалом на будматеріали планують використати 1,94 млн грн, підрахована переплата сягає понад 19%.

Підрядник – Олександр Кулешов, в якості ФОПа працює з 2014-го року. Станом на початок серпня в активі підприємця вже 133 договори на 33,86 млн грн підписаних через Prozorro. Прикметно, що в переліку контрактів можна знайти вельми різнопланові замовлення: техобслуговування кондиціонерів, прокат вантажного автомобіля, поставка рослин для квітників та інше. 

Окрім ФОПа Кулешов також є власником ТОВ “Хайтек буд” та ТОВ “М і К Груп”. Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *