На Рівненщині прокуратура відсудила у фірми, на яку записали “трубу Медведчука”, 575 тисяч земельної оренди 

Господарський суд Рівненської області задовольнив позов керівника Дубенської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Смизької селищної ради до ТОВ “Прикарпатзахідтранс” та зобов’язав останню виплатити 575,08 тис грн боргу за користування орендованою землею.

Відповідне рішення було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 11-го травня поточного року. 

Як було встановлено судом, у листопаді 2007-го року між Дубенською РДА, що на Рівненщині, та Дочірнім підприємством «Прикарпатзахідтранс» Південно-західного ВАТ трубопровідного транспорту нафтопродуктів було укладено договір оренди землі. За умовами цього документу підприємство, яке даними держреєстру має серед засновників трьох громадян Білорусії, приймало у користування строком на 49 років дві ділянки загальною площею 12,15 га. Враховуючи оціночну вартість земель орендна плата за обидві ділянки складала 139,51 тис грн в рік.

Трохи більше ніж за рік, у березні 2009-го сторони підписали ще один договір на аналогічний строк. Відповідно до нього «Прикарпатзахідтранс» отримало в оренду 4 ділянки площею 15,58 га. Територію оцінили в 3,65 млн грн, а річну орендну плату встановили в розмірі 146,04 тис грн.

На частині згаданих ділянок розташовувались наземні споруди магістрального нафтопроводу, який належав фірмі та використовувався нею для комерційної діяльності.

В подальшому Дочірнє підприємство «Прикарпатзахідтранс» Південно-західного відкритого акціонерного товариства трубопровідного транспорту нафтопродуктів змінило найменування та організаційно-правову форму на ТОВ «Прикарпатзахідтранс». При цьому усі зобов’язання за згаданими договорами лишились чинними і виконувались обома сторонами.

Ситуація змінилась з початком повномасштабної війни. Відповідно до отриманого судом розрахунку за період з лютого по листопад 2022 року включно ТОВ «Прикарпатзахідтранс» фактично перестало сплачувати орендну плату та допустило утворення заборгованості у сумі 575,08 тис грн. 

Як вбачається із матеріалів справи, отримавши інформацію про наявні борги товариства Дубенською окружною прокуратурою у листопаді 2022-го року було направлено лист до Смизької селищної ради. У згаданому листі прокурори вказували на наявні підстави для захисту інтересів держави, а саме пред’явлення позовної заяви до ТОВ «Прикарпатзахідтранс» про стягнення збитків. Тим не менш від імені ради таких позовів так і не було направлено тож до суду звернулась Дубенська окружна прокуратура.

Оскільки в судовому засіданні доказів сплати заборгованості не було надано суд прийняв рішення стягнути з ТОВ “Прикарпатзахідтранс” на користь Смизької селищної ради Дубенського району Рівненської області 575,08 тис грн боргу. 

За даними держреєстру наразі власниками ТОВ “Прикарпатзахідтранс” вказані швейцарська компанія «Інтернешнл Трейдінг Партнерс АГ» громадянина Німеччини Анатолія Шефера, власне сам Шефер та троє білорусів – Сергій Баканов, Едуард Шуневич та Юлія Ашейчик. До листопада 2021 року замість згаданих білорусів в засновниках фігурувало ВУП «Нафтобітумний завод», яке за даними СБУ належало білоруському ТОВ «Інтерсервіс», кінцевим бенефіціаром якого є громадянин Республіки Білорусь Микола Воробей. Проти самого Вороб’я наприкінці 2020-го року були запроваджені санкції ЄС за підтримку режиму Лукашенка під час тогочасних президенських виборів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *