В Черкасах збудують АЗС на землі, що була викуплена під автовокзал

28 квітня товариство “АЗС Черкас-Смілянська 166/1” звернулось до Черкаської міської ради із заявою про видачу містобудівних умов та обмежень на зведення автозаправного комплексу за адресою вулиця Смілянська 166/1. Нині тут розташований міжміський автовокзал і саме перед ним планується будівництво відповідного об’єкта.

Земельна ділянка, площею у майже 1,5 гектари, відповідно до поданої заяви, належить безпосередньо заявнику, що планує будівництво – товариству “АЗС Черкас-Смілянська 166/1”. Право власності набуте внаслідок укладання договору купівлі-продажу з ПрАТ “Черкаське обласне підприємство автобусних станцій”.

 У вересня 2022 року місцева рада дала дозвіл ПрАТ “Черкаське обласне підприємство автобусних станцій” на викуп земельної ділянки площею у понад 5 гектарів під приміщенням автовокзалу та довкола нього. Земельна ділянка продавалася одним фрагментом за ціною у 8,5 млн гривень або ж  1,5 млн гривень за 1 гектар. Хто проводив відповідну оцінку, достеменно невідомо. За затвердження та продаж ділянки саме по такій ціні проголосували представники усіх фракцій, присутніх у місцевій раді. Для прикладу, ділянка “промислового” призначення у районі Хімселища, площею у 0,8 гектара, була оцінена у 1,8 млн гривень або ж 2,25 млн гривень за гектар.  

На початку 2021 ці ж депутати відмовляли власникам автостанції у розробленні проєкту землеустрою на відповідну ділянку, мотивуючи це тим, що ті претендують на 5,5 гектара землі, тоді як будівля фактично займає лише 1,5 гектара. Наявність нерухомості у власності дозволяє власнику викупити земельну ділянку під нею без проведення конкурентних торгів за вартістю, визначеною експертом. Через рік ситуація кардинально змінилася і обранці не стали виступати проти продажу земельної ділянки саме у 5,5 гектара ПрАТ “Черкаське обласне підприємство автобусних станцій”. 

Відповідно до оновлених даних кадастрової карти, цей земельний масив нині поділений на 6 різних земельних ділянок, мінімум одна з яких уже перейшла у власність товариству “АЗС Черкас-Смілянська 166/1”, і саме на ній планується будівництво автозаправного комплексу.

Товариство “АЗС Черкас-Смілянська 166/1” належить впливовому місцевому бізнесмену Віталію Лауту, який після початку повномасштабного вторгнення почав займатися також і бізнесом з продажу нафтопродуктів та палива. Він є одним із бенефіціарів політичного проєкту “Черкащани”. Фактично двоє депутатів місцевої ради, обраних за списком політичної сили, є найманими працівниками Лаута. Йдеться про Світлану Буряк та Юлію Саліну.

У коментарі “18000” столичний есперт Георгій Могильний зазначає, що у подібних діях нового землевласника немає порушень, втім у місцевої влади та депутатів були інтсрументи повністю реалізувати інтерес громади.

– Формально, якщо земельна ділянка сформована у ці 5 гектарів, то міська рада має продавати, коли власник майна хоче її викупити. Такий закон. Викуповується вся земельна ділянка, незалежно від того, скільки ті будівлі на ній займають. Питання тут в експертній оцінці, мабуть, якщо землекористувач одразу почав розпродувати частками своє майно. Також, якщо ця ділянка зі старих часів була в постійному користуванні, то місцева влада сама могла б поділити цю ділянку на кілька, зробивши так, аби будівля вокзалу була окремо і те, що потрібно для її обслуговування. А те, що комерційно привабливе під будівництво нових об’єктів, окремо, – зазначив Могильний.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *