На озеленення Запоріжжя мільйони віддають комунальникам та їх основному конкуренту  

У період із грудня 2022 по квітень 2023 року департаменти, райадміністріції, управління та інші міські структури витратили на озеленення території міста понад 79,8 млн грн.

Про це пише «Запорізький центр розслідувань» з посиланням на «Прозорро».

Левову частку – 84% від суми – отримає комунальний Зеленбуд. Це два замовлення на 67,3 мільйона грн.

Перше замовлення від Управління з питань екологічної безпеки на 56,7 мільйона гривень. За ці гроші працівники “Зеленбуд” висадять однорічні квітки, коситимуть траву, доглядатимуть за трояндами, прибиратимуть газони тощо. Період виконання робіт до грудня 2023-го.

Друге — від Департаменту інфраструктури, що замовив послуги з озеленення і догляду за рослинами та деревами на 10,6 мільна гривен. За ці гроші працівники виконавця мали займатися озелененням до лютого 2023. А саме: доглядати клумби та газони, косити траву, обрізати дерева і прибирати гілки. Водночас працівники повинні були виконувати і сезонні роботи. Наприклад, прибирати паркові та садові доріжки від снігу.

Обидві закупівлі були відкритими з особливостями, тобто кожен охочий міг податися на них. Проте конкурентів у комунальників не було.

Районні адміністрації міста активно замовляли роботи, повʼязані саме з покосом трави. Суми закупівель були різні, бо ціна залежала від спектру і обʼєму робіт і їхніх виконавців.

Наприклад, райадміністрація Дніпровського району замовила покіс у фірми “Еко Вік Плюс” за 1,5 мільйона гривень. Втім цим коштом фірма не тільки займеться травою, але й прибиратиме урни та дитячі та спортивні майданчики, буде утилізувати відходи, стежитиме за газонами тощо. Раніше “Еко Вік Плюс” був одним з основних конкурентів “Зеленбуду”. Зараз же фірма системно виконує схожі роботи для міста щорічно. Наприклад, у 2022-му році місто замовило в цієї фірми послуг на понад 4 мільйони гривень.

Райадміністрація Комунарському району замовила покіс за 1,09 мільйона гривень. За ці гроші фірма “Екостройсервіс” прибиратиме газони району і утилізуватиме траву. Міські структури користувалися послугами фірми і раніше. У 2022-му місто зробило замовлень на 4,7 мільйона грн.

Райадміністрація Шевченківського району замовила покіс трави і її прибирання в Геннадія Ярошенко на 1,06 мільйона гривень. За ці гроші підприємець має виконувати роботи до жовтня 2023-го, орієнтовно – 2 рази на місяць. Чоловік з таким ПІБ балотувався до Запорізької міськради у 2015-му від “Радикальної партії Олега Ляшка”. За 2022 рік місто замовило в підприємця послуг на майже 4 мільйони грн.

Інші райадміністрації зробити схожі замовлення на менші суми або поки не замовили роботи взагалі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *