У Кам’янському за 10 мільйонів лататимуть дороги по суперзавищеній ціні

Департамент ЖКГ та будівництва Кам’янської міської ради Дніпропетровської області 18 квітня за результатами тендеру замовив фірмі «Дніпроснабгруп» поточний ремонт дорожнього покриття на 10 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Фірма ремонтуватиме дорожнє покриття до кінця поточного року. Роботи будуть оплачуватимуть з можливим відтермінуванням платежу до 120 банківських днів.

За підсумковою відомістю ресурсів, послуги орендованої машини для ямкового ремонту Madpatcher MP 6.5 WD коштують 6 431 грн за машино-годину. Днями Галицька районна адміністрація Львівської міськради замовила їх по 540 грн за машино-годину, що майже в 12 разів дешевше. Львівські торги були з чотирма учасниками та двократною економією.

Митий щебінь із природного каменю для будівельних робіт марки М1000 фракцією 3-10 мм коштує 2 740 грн за кубометр. У кошторисі окремо вказана його доставка по 1 038 гривень.

Це значно дорожче від даних укравтодорівського ДП «ДержДорНДІ», яке у березні зафіксувало середню ціну щебню такої фракції на Дніпропетровщині 753 гривні за кубометр.

Також це дорожче від інших закупівель щебню в Україні. Днями комунальники Лозової на Харківщині придбали гранітний щебінь марки 1400 подібною фракцією 5-10 мм учетверо дешевше – по 642 грн за кубометр. А на згаданому вище тендері у Львові щебінь фракцією 2-5 мм був утричі дешевший – 875 грн за кубометр.

Одразу після оголошення тендеру анонімна фірма попросила роз’яснити утворення ціни закупівлі. За її словами, ціна закупівлі вдвічі перевищує ринкові ціни робіт, що вказані у технічному завданні. Замовник відповів, що очікувана вартість закупівлі містить не лише вартість надання послуг, а й всі витрати, пов’язані з їх наданням (податки, матеріал тощо).

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо на відкриті торги більше ніхто не прийшов.

Кам’янською «Дніпроснабгруп» зі статутником 5 тис грн володіє і керує Сергій Кошля. До 2021 року засновниками були Антон Момент і Євген Герасименко, а директором – Віталій Хвостовий. Герасименко у 2014-2016 роках керував фірмою «Афінацентр».

Департамент ЖКГ та будівництва Кам’янської міської ради очолює Дмитро Губський. Він є власником нині припиненої фірми ТОВ «Експерттрейд». Ця фірма фігурувала у кримінальних провадженнях щодо ухилення від сплати податків та безтоварних операцій.

У 2020 році «Наші гроші» повідомляли, що військова прокуратура Дніпропетровського гарнізону розслідує закупівлі військовою частиною Т0310 (м. Дніпро) будівельних робіт та ремонту казарм у фірм «Дніпроснабгруп» та «Афінацентр» на 107 млн грн. За даними слідства, взаємопов’язані фірми у змові з посадовцями в/ч створили штучну конкуренцію на торгах із розподілом договорів. Вони були субпідрядниками одна одної за договорами з цією частиною. За даними поліції, роботи виконувались не в повному обсязі, з неякісних матеріалів, із завищенням вартості, шляхом внесення недостовірних відомостей до актів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *