Комунальник віддасть ФОПу 5 мільйонів за харчі для закладів освіти, скориставшись закупівельними змінами під час війни  

КУ “Центр з обслуговування закладів освіти” Виноградівської міської ради Закарпатської області 14 квітня уклав з ФОП Молнар Богдана Володимирівна чотири договори про постачання продуктів на загальну суму 5,18 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

«Наші гроші. Львів» звернули увагу, що підписанню чотирьох договорів передувало проведення відкритих торгів з особливостями. Вони стосувались тих самих продуктів і тієї ж кількості товару. Тільки очікувана вартість була занижена. В результаті у торгах ніхто не взяв участі. Після цього «Центр з обслуговування закладів освіти» уклав прямі договори з Богданою Молнар, але на більші суми.

  • 15000 кг макаронних виробів: невдалі відкриті торги – 318,5 тис. грн, напряму підписаний договір – 477,74 тис. грн;
  • 30000 літрів соку: невдалі відкриті торги – 720 тис. грн, прямий договір – 1,08 млн грн;
  • 22300 кг заморожених овочевих та фруктових сумішей: невдалі відкриті торги – 1,26 млн грн, прямий договір – 2,14 млн грн;
  • 7000 кг свіжомороженого філе риби: невдалі відкриті торги – 875 тис грн, прямий договір – 1,48 млн грн.

Комунальна установа Виноградівської міськради скористалась змінами закупівельного процесу, запровадженого внаслідок війни. Мова йде про право замовника передбачати в тендерній документації можливість подання учасником цінової пропозиції, вищої за встановлену очікувану вартість. Наскільки саме вище – вирішує сам замовник, фіксуючи граничну межу відсотком від згаданої очікуваної вартості.

Так, на закупівлі замороженого філе риби замовник встановив можливе перевищення очікуваної вартості на 70%. А потім, скориставшись відсутністю учасників на відкритих торгах, підписав договір з підрядником, підвищивши вартість зі спочатку очікуваних 125 грн/кг до 212 грн/кг.

При цьому, замовник вказав лише «рибне філе свіжоморожене», не конкретизуючи, яка саме – хек, сом, лосось чи інша риба.

Богдана Молнар у розові з журналістами зізналась, що не знає, яку саме рибу поставлятиме.

«У самому договорі не передбачено, яке саме філе має бути. Але, наскільки знаю, в основному філе хека освітні заклади купують… Кожна школа, садочок будуть писати, який конкретно їм вид риби потрібен, а я буду старатись, відповідно підстроюватись під них, і завозити те, що їм потрібно», – сказала Богдана Молнар.

Богдана Молнар зареєструвалася ФОПом 31 березня 2023 р. Тобто за два тижні до укладання чотирьох угод з КУ “Центр з обслуговування закладів освіти”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *