У Новоукраїнці лікарня купила дороге вугілля й брикети, відхиливши 4 дешевші пропозиції

Новоукраїнська міська лікарня Кіровоградської області 27 березня уклала з ТОВ «Сатурн» угоду про постачання вугілля на 7,89 млн (без ПДВ).

Про це йдеться у системі Prozorro.

Згідно з угодою, протягом року підрядник має поставити 550 тонн кам’яного вугілля марки ДГ 13-100 вартістю 12 950 грн; 50 тонн кам’яного вугілля марки АМ 13-25 по 14 500 грн; 5 тонн паливних брикетів із деревини по 9 000 грн.

Водночас в угоді вказано, що на момент її укладання бюджетні зобов’язання складають 4 млн 65 тис. грн та можуть бути збільшені у випадку надходження фінансування.

У системі Prozorro зазначено, що на вказану закупівлю до Антипонопольного комітету спрямували три скарги через дискримінаційні вимоги, які прописала Новоукраїнська лікарня. Усі порушення замовника зобов’язали усунути.

До участі у закупівлі зголосилося п’ять учасників. При чому, чотири пропозиції, які були дешевші, Новоукраїнська лікарня відхилила. Зокрема, ТОВ «Промтопресурс» пропонувало поставити вугілля за 5 млн 28 тис. грн, ТОВ «Схід Альянс» за 5 млн 375 тис. грн, ТОВ «Спецвугілля Трейд» по 6 млн 654 тис. грн, ТОВ Торгівельно-виробнича Компанія «Вугілля Дон Прайм» по 7 млн 695 тис. грн.

Але в документах вказаних учасників лікарня знайшла помилки й невідповідності. Перші два підприємства просили усунути виявлені порушення, документи решти учасників відхилили.

Наприклад, у ТОВ «Промтопресурс» новоукраїнські замовники виявили відсутність довідки у довільній формі про знання керівником фірми української мови на рівні ведення діловодства. Також у фірми не було гарантійного листа про те, що всі завантажені нею файли не містять пошкоджень. Крім цього, у тендерній документації не дошукалися переліку додатків, які підпримство подало для участі в закупівлі. ТОВ-ці дали добу на підготовку відсутньої документації, але фірма їх не подала.

Що ж до цін на вугілля, то вдалося знайти дешевші, подекуди навіть удвічі, закупівлі.

Так, у квітні училище на Вінничині змогло купити кам’яне вугілля марки ДГ (13-100) по 6 332 грн за тонну. До речі, у постачальника, якого викинули новоукраїнські медики. Ліцей на Миколаївщині отримуватиме таке вугілля по 8 500 грн. Тишківська сільрада з Кіровоградщини замовила вугілля аналогічної марки по 8 900 грн.

Кам’яне вугілля марки АМ 13-25 школа в Гайвороні наприкінці 2022 року купувала по 11 500 грн. А паливні брикети на Миколаївщині змогли придбати по 4 930 тис. грн.

Що до переможця вказаної закупівлі, то за даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Сатурн» зареєстроване у Новоукраїнці 2003 року. Засновниками вказані Руслан Григорович Любченко (70% корпоративних прав) та Алла Іванівна Бизова (30%).

Як писали «Наші гроші», у 2015 році Бизова балотувалась до Новоукраїнської міської ради від партії «БПП «Солідарність», але депутатом не стала. Любченко також є власником ТОВ «Рембуд-Н», яким керує Сергій Тарасенко – чоловік начальниці управління Новоукраїнської РДА Тетяни Тарасенко. «Рембуд-Н» входить до складу засновників ТОВ «Санаторій «Гусарське урочище», співзасновником якого є також Тарасенко.

У 2018 році повідомлялося, що «Сатурн» продавав відділу освіти Новоукраїнської РДА вугілля дорожче ніж за формулою «Реттердам+». 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *