Вартість робіт з нормативної оцінки земель для Новопільської громади за три місяці зросла на третину 

Новопільська сільська рада знову замовила  в Інституті землекористування НААН України послуги з розробки технічної документації нормативно-грошової оцінки земель територіальної громади вартість послуги склала 4,08 млн грн.

Інформація про укладену угоду міститься в системі «Прозорро».

Закупівля проведена без використання електронної системи. Підрядника замовник визначив та обрав сам. Ціна на послугу договірна. 

Пріоритетність та вартість виконання робіт визначена в Наказі № 8/23 від 15.03.2023, який виданий та підписаний головою Криворізької райдержадміністрації-начальником районної військової адміністрації Євгеном Ситниченком.  

Угоду з Інститутом  землекористування НААН України укладено 22 березня 2023 року. Підрядна організація зобов’язалася розробити технічну документацію та графічні матеріали для розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок Новопільської громади. Замовник оцінив роботу в 4 млн. 079 тис. 364 грн. Документація буде оплачена коштом бюджету громади.

Аналогічну закупівлю послуг Новопільська сільська рада провела наприкінці грудня 2022 року. Тоді за розробку документів громада планувала сплатити на 1,4 млн. грн. менше – 2,7 млн. грн., і також провела пряму закупівлю послуг у Інституту землекористування НААН України. Строк виконання робіт був зазначений до 30 грудня 2022 року. Цю закупівлю також обґрунтовано Наказом Євгена Ситниченка, який дозволив першочергово витратити на технічну документацію НГО 2,7 млн. грн., щоб забезпечити безперешкодне функціонування Новопільської громади.     

Проте цей договір було розірвано. Як пояснив замовник, причиною для розірвання стало те, що «даний Договір укладений в кінці року і не було можливості зареєструвати його в Казначействі, послуги не надавалися і оплата не проводилася, тому Договір № 60 від 21.12.2022 слід розірвати».

Причин зростання вартості робіт у новому тендері замовник не пояснює. 

Інститут землекористування НААН України є державною установою. Він існує більше 27 років. З 2018 року очолює організацію Йосип Дорош. З 2003 по 2016 рік він очолював ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», який тоді мав назву ДП «Київський інститут землеустрою». Саме ця установа під керівництвом Дороша та за його підписом допомогла Віктору Януковичу отримати задешево землю під резиденцію в урочищі Межигір’я та суттєво занизила її вартість. З легкої руки землевпорядника Дороша землі «Межигір’я» були віднесені до рекреаційних, для яких застосовується знижений норматив, від якого у свою чергу розраховується вартість оренди. Для Віктора Януковича її було виведено на рівні 10 доларів за сотку. Йосипа Дороша було звільнено з посади, але він через суд вимагав поновлення на роботі. 

Активісти також звинувачували родину держпосадовця Дороша у тому, що та живе не по коштах.

У грудні 2015 року було відкрито кримінальне провадження № 12015100090011970. Прокуратура звинувачувала директора держпідприємства Дороша у зловживанні службовим становищем з метою особистого незаконного матеріального збагачення, його підозрювали у підробці документів для отримання компенсацій, винагород та премій. Розгляд справи тривав шість років. У 2021 році Святошинський райсуд міста Києва виправдав Йосипа Дороша.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *