Суд оштрафував на 51 тисячу екс-чиновника Полтавської ОДА, який отримав 5 тисяч хабара за рішення по земельним питанням

У листопаді 2022 року Київський райсуд Полтави виніс вирок екс-начальнику відділу департаменту екології Полтавської ОДА Миколі Григор’єву, якого затримали на хабарі у 5000 грн. за надання довідок щодо земельних ділянок.

Про це пише Анастасія Недогорська у «Полтавщині» з посиланням на вирок суду.

Наприкінці січня 2021 року Григор’єва за підозрою у хабарництві затримала СБУ. Тодішній голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов повідомив, що чиновника звільнили 2 тижні тому, але «він не припинив свою протиправну діяльність й після звільнення».

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, до департаменту екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації неодноразово звертався чоловік із запитами про отримання інформації щодо земельних ділянок. Під час отримання відповідей на вказані запити він і познайомився з обвинуваченим Григор’євим, який тоді перебував на посаді начальника відділу земельних і природних ресурсів вищевказаного департаменту.

На початку січня 2021 р., коли Григор’єв віддавав чоловіку відповідь на запит, останній повідомив, що планує ще неодноразово звертатися до департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА із подібними запитами про земельні ділянки, які його цікавлять.

Тоді Григор’єв запропонував чоловіку за 1000 грн надавати позитивне рішення про запитувану земельну ділянку та видавати відповіді на запити в найкоротші строки.

Так, 26 січня чоловік звернувся із запитом щодо п’яти земельних ділянок на території Нехворощанської громади колишнього Новосанжарського району та об’єктів, які, згідно з вимогами Закону України «Про природно-заповідний фонд», підлягають охороні.

Вже за 2 дні, 28 січня, Григор’єв зателефонував чоловіку та повідомив, що має позитивну відповідь на його заяву. Наступного дня, після того, як свідок забрав відповідь на свій запит в департаменті, вони із Григор’євим зустрілися біля СТО на вул. Горького, 1а. Там чоловік сів у машину обвинуваченого, щоб передати кошти. За вказівкою Григор’єва, 5000 грн він поклав у бардачок.

Дані обставини підтвердив свідок, а також співробітниця відділу департаменту, яка також видавала відповіді на запити.

Під час судового засідання обвинувачений Григор’єв свою провину не визнав та повідомив, що надавав свідку тільки консультації. Екс-чиновник повністю заперечував факт передачі йому грошових коштів за надання інформації.

Але суддя Юрій Куліш критично оцінив пояснення обвинуваченого, оскільки вони протирічать зібраним доказам.

Тому суд визнав винним Григор’єва у порушенні вимог ч. 2 ст. 369-2 КК України та призначив йому покарання у вигляді штрафу — 51000 грн. Також чоловік має відшкодувати експертні та судові витрати — 2000 грн.

Вирок наразі оскаржується в Полтавському апеляційному суді. Чергове судове засідання призначене на 9 березня 2023 року.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *