У Кропивницькому 4 мільйони на догляд за парком отримала фірма, у якої техніка, офіс та працівники з КП «Єлізавета»

Головне управління житлово-комунального господарства Кропивницької міської ради 23 січня за результатом відкритих торгів з особливостями уклало з ТОВ «АІС Будком» угоду щодо утримання парку-пам’ятки садового мистецтва місцевого значення «Перемоги» загальною вартістю 4,33 млн грн.

Про це йдеться в системі Prozorro.

Згідно з угодою, протягом року підрядник має проводити в парку прибирання, доглядати зелені насадження, висаджувати квіти й дерева, оновлювати дорожню розмітку.

Також до послуг входить утримання громадської вбиральні, систематичний догляд за водозапірними спорудами чи насосними станціями. Має підприємство здійснювати поточний ремонт і фарбування лавок, майданчиків, вивозити сміття, займатися ремонтом доріжок і бордюрів. Серед послуг вказано заміну штучного покриття на спортмайданчиках.

Вартість угоди можуть зменшити за згодою сторін, розрахунок здійснюється за актами виконаних робіт.

ТОВ «АІС Будком» зареєстроване у Кропивницькому у 2017 році, засновникам є Олексій Петрович Фляга та Світлана Дмитрівна Чернік. Фляга за даними з Реєстру судрішень, пенсіонер МВС. За даними аналітичної системи Youcontrol, спільне з ним майно декларувала Любов Фляга, співробітниця департаменту економічного розвитку і торгівлі Кіровоградської обласної державної адміністрації. Як ідеться в соцмережах чоловіка, його донькою є Ірина Торбенко, колишня очільниця міжнародного факультету кропивницької філії Донецького медичного університету.

Що до Світлани Чернік, то спільне майно з нею декларував Ігор Чернік, який до 2020 року працював начальником сектору ГУНПУ в Кіровоградській області.

Світлана Чернік має таке ж прізвище як і співзасновники колективного підприємства «Єлізавета» Алла та Сергій Черніки, які теж займаються утриманням зелених насаджень в місті і регулярно отримують бюджетні підряди. Проте громадськість та екоактивісти неодноразово нарікали на «Єлізавету» через «варварську» обрізку дерев. Так було і щодо згаданого парку «Перемоги», де «Єлізавета» проводила видалення й обрізку дерев та через зовнішній вигляд яких отримала шквал критики.

І це не єдиний зв’язок ТОВ «АІС Будком» з місцевим скандальним підприємством. Наприклад, у документації, яке підприємство подало до участі в тендері, вказано, що більшість техніки (різноманітні трактори, вишки, поливальні машини та інше) орендована у КП «Єлізавета». Там же підприємство орендує виробниче та офісне приміщення, які знаходяться за адресою вул. Героїв Маріуполя, 125. За цією ж адресою працює власне КП «Єлізавета». А якщо порівняти довідки про наявність працівників, які подали обидва підприємства на закупівлі, що проводилися в цей же період, побачимо, що як мінімум шість співробітників числяться на роботі в обох фірм. Наприклад, агроном Сергій Гресько. Він, до слова, свого часу очолював ЖЕО №10, де також працювала співвласниця «Єлізавети» Алла Чернік.

За даними ресурсу ТОВ «АІС Будком» встигло отримати 28 договорів на 24 млн грн (20 млн грн з них – від управління ЖКГ), КП «Єлізавета» – отримало 147 договорів на 100 млн грн (89 млн грн з них від управління ЖКГ).

У 2021 році ГУЖКГ уклало з «АІС Будком» угоду про утримання парку «Перемоги» на суму 3,3 млн грн, а у 2020 – 3,9 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *