Вінницький обласний фонд сприяння будівництву відсудив у фірми ексдепутата 340 тисяч взятих на будівництво будинку в Крижополі

Частково задовольнивши позов вінницької Комунальної організації “Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву” Господарський суд Вінницької області ухвалив стягнути з ТОВ “Прогрес” на користь комунальників 340,75 тис грн боргу. Повний текст відповідного рішення було опубліковано в Єдиному державному реєстрі судових рішень 24-го січня. Це вже другий подібний спір сторін за останні два місяці.

Вивчаючи обставини справи суд встановив, що наприкінці вересня 2020 року між  фондом та “Прогресом” було укладено договір позики на суму 250 тисяч гривень. Кошти мали піти на будівництво 8-ми квартирного житлового будинку по вулиці Радянській, в селищі Крижопіль. Одним з пунктів договору сторони погодили, що за користування коштами фірма сплачуватиме позикодавцю 6% річних, які нараховуватимуться по день повного повернення позики. Повернути всю суму, а це з відсотками складало 257,4 тис грн, позичальник мав у строк до 20 березня 2021 року. 

Однак термін сплати минув, а заборгованість так і не була погашена. Враховуючи це “Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву” і звернувся до суду з вимогою стягнути з ТОВ “Прогрес” 250 тис грн основного боргу, 7,4 тис грн 6% річних за користування позикою, 11,69 тис грн 3% річних від основної суми боргу та 71,96 тис грн інфляційних втрат.

Оскільки доказів оплати заявленої до стягнення суми боргу повністю чи частково матеріали справи не містять суд прийняв рішення задовольнити позов у цій частині. Коректно заявник підрахував і інфляційні втрати. Що ж до інших складових фінансової частини позову, то обласний фонд допустився кількох помилок, чим завищив загальну суму 6% річних за користування позикою на 256,98 грн, а 3% річних на 41,1 грн. Власне у стягненні саме цих су заявнику і було відмодено. 

У підсумку за рішенням суду ТОВ “Прогрес” має сплатити на користь КО “Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву” 340,75 тис грн.

Зауважимо, лише місяць тому суд уже виносив подібне рішення. Тоді з підприємства стягнули 366,55 тисяч гривень за вчасно не повернуту позику. Як і цього разу мова йшла про гроші отримані на будівництво будинку в смт. Крижопіль.

Власником та керівником ТОВ “Прогрес” є Валентин Смолій, який в 2010 та 2015 роках обирався до Тульчинської районної та Тульчинської міської ради від партії “ВО “Батьківщина”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *