Суд визнав провокацію хабара у черкаському виші та виправдав члена вступної комісії

23 січня Соснівський районний суд міста Черкаси виніс вирок у справі працівника Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Національного університету цивільного захисту України. У 2016 році підсудного затримали при отриманні хабара. Весь цей час він продовжував працювати у закладі, втім на іншій посаді. Вирок міститься у реєстрі судових рішень. 

Як встановило слідство, весною 2016 року чоловік нібито вимагав від студента 1,1 тисячі доларів за перевід до іншого інституту, розташованого у Харкові. На той момент він був членом вступної комісії та працював на посаді завідувача сектора сприяння працевлаштуванню випускників та кадрового забезпечення.   Нині він працює рядовим економістом одного із відділів закладу.

Підсудний своєї провини не визнав та пояснив, що справді мав розмову із заявником з приводу його переводу до Харківського інституту, втім ніяких коштів від нього він не вимагав. Після однієї із таких розмов до його кабінету зайшли працівники СБУ та вилучили кошти у папці, яку до цього приніс та залишив заявник. 

У суді заявник засвідчив, що сам прийшов до підсудного та просив його у допомозі при переведені до іншого навчального закладу, а також сам першим запропонував хабар. Це, на думку суду, свідчить про провокацію злочину з боку заявника, який здійснював записи власних розмов за допомогою технічних пристроїв, отриманих від працівників Служби безпеки України. 

Крім того, до матеріалів справи долучена заява заявника про те, що підсудний ще у 2015 році вимагав від нього нібито 4 тисячі доларів за вступ до інституту, але про цей факт він заявив лише у березні наступного року. 

Вивчивши всі докази та заслухавши покази свідків, суд прийшов до висновку, що підсудний став жертвою провокації хабара з боку заявника, чия поведінка мала активний пошуковий характер. Належні докази винуватості працівника інституту у вчинені інкримінованого злочину відсутні. Відповідно суд першої інстанції виправдав чоловіка. Вирок може бути оскаржений в апеляційній інстанції.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *