Олександрійська міськрада відсудила в агрофірми 410 тисяч за неоформлене користування землею

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов Олександрійської міської ради до СТОВ “Гірник”. Відповідно до опублікованого 2-го січня рішення, підприємство має сплатити раді 409,55 тис грн. за користування ділянкою без оформлення відповідного права користування та без сплати за землю. 

Як було встановлено, відповідно   до   рішення   Олександрійського   міськрайонного   суду   Кіровоградської області   від   28 серпня 2006-го року, за  СТОВ “Гірник”  визнано право  власності  на нерухоме майно, а саме: м`ясорибокоптильний  цех та дрібнооптова база, що знаходяться в Олександрії по вул. Звенигородське шосе,  будинок №12. Через 6 років, у квітні 2012-го “Гірник” нарешті зареєстрував право власності на вказане майно. А ще через 8 місяців, у грудні 2012-го звернувся до Олександрійської міської ради із заявою про затвердження проекту землеустрою на земельну ділянку де це майно розташовувалось. 

Рішенням Олександрійської міської ради від 15 лютого 2013-го року СТОВ “Гірник” надано в оренду земельну ділянку площею 2,43 га. При цьому встановлено 2-х місячний термін для укладення договору оренди землі, однак договір так і не було укладено.

У 2013-2016 роках міська рада неодноразово зверталась до фірми з вимогою офіційно унормувати питання оренди. Враховуючи, що ситуація не вирішувалась в 2017-му міськрада обрахувала суму збитків, завданих бюджету у зв’язку з невиконанням “Гірником” взятих на себе зобов’язань. У відповідь на це підприємство повідомило, що справно сплачує земельний податок, одна за площу 600 м2, яку власне використовує. 

Тим не менш, врахувавши сплачену фірмою суму та оціночну вартість загальної площі землі, що знаходиться в користуванні приватників, Олександрійською міською радою  нараховано до стягнення із СТОВ “Гірник” безпідставно збережені кошти у розмірі орендної плати за землю за період з 1 грудня 2015 по 01 жовтня 2017 в загальному розмірі 409,55 тис грн.

Ознайомившись з аргументами сторін суд дійшов висновку, що з дня набуття права власності на об`єкт нерухомого майна СТОВ “Гірник” стало фактичним користувачем земельної ділянки на якій розташоване майно. Відповідно з того ж моменту виник і  обов`язок належно оформити правовідносини щодо користування земельною ділянкою, а також обов`язок сплачувати за користування земельною ділянкою, на якій розташоване майно. Як наслідок – позовна заява Олександрійської міської ради щодо стягнення з СТОВ “Гірник” 409,55 тис грн підлягає задоволенню.

Власниками заснованого в 2000 році СТОВ “Гірник” є місцева підприємиця Тетяна Костенко та Володимир Степикін з Києва, який також є співзасновником ТОВ “Трона”, що наразі знаходиться в стані ліквідації. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *