На Кіровоградщині суд визнав винним чоловіка у виправданні дій РФ та затвердив угоду про визнання винуватості

Гайворонський районний суд Кіровоградської області 21 грудня виніс вирок у якому визнав мешканця Гайворона винним у виправданні збройної агресії РФ та затвердив угоду про визнання винуватості.

Про це йдеться у вироку суду.

Згідно з матеріалами справи, пенсіонер з Гайворона, який є уродженцем російського міста Орел і раніше не судимий, 26 червня поширив на своїй сторінці в «Однокласниках» допис іншого користувача, який починається словами «Статьи 106 и 107 Устава ООН дают право России…» та закінчується словами: «…за попытки возродить нацизм», яка була доступна для загального ознайомлення всіх користувачів вказаної соціальної мережі. 21 серпня чоловік знову зробив репост пропагандистського матеріалу який починається зі слів: «Россия ввела войска на свою территорию…» та закінчується словами: «…у кого с детства отсутсвует мозг».

Висновок експерта показав, що в обох дописах міститься виправдовування збройної агресії РФ проти України. Такі дії були кваліфіковані за ч. 2 ст. 436-2 КК України (поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України).

4 листопада обвинувачений уклав зі слідством угоду про визнання винуватості. Сторони погодились на призначення покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки без конфіскації майна з можливістю встановлення іспитового строку.

На суді обвинувачений підтвердив, що визнає вину. Суд, при ухваленні вироку, зазначив, що вказаний злочин належить до категорії нетяжких, тому передбачає укладення угоди.

Враховуючи пом`якшуючі обставини, а саме щире каяття та активне сприяння розкриттю злочину, особу обвинуваченого, який раніше не судимий, а також те, що справа не набула значного суспільного резонансу й суспільний інтерес виражається у зменшенні рівня злочинності, запобіганні, виявленні та припиненні кримінального правопорушення і забезпеченні швидкого досудового розслідування та судового розгляду, суд зазначив наявність підстав для доведення винуватості обвинуваченого та затвердження угоди.

Суд ухвалив покарання у виді позбавлення волі на строк три роки без конфіскації майна та на підставі ст. 75 КК України звільнив його від відбування покарання з іспитовим строком тривалістю 1 рік 6 місяців.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *