У Кривому Розі продовжують вкладати гроші в створення геопорталу міста 

В листопаді комунальне підприємство «Центр електронних послуг» Криворізької міської ради замовило ще два модуля для геопорталу міста. Новостворена підприємниця з Дніпра ФОП Марина Чуб отримає ще 3,6 млн. грн.

Інформація про закупівлі міститься в системі Прозорро.

Закупівлі проведені без використання електронної системи. Геопортал Кривого Рогу місцеві чиновники почали створювати під час повномасштабної війни. Під час закупівлі послуг не обійшлося без тендерної змови. Але в КП «ЦЕП» на це закрили очі та ще й замовили у переможця додатково створення та наповнення двох  модулів – «Архітектура» та «Містобудування». Загалом тоді на створення геопорталу витратили більше 6 млн. грн. Про це Наші гроші. Регіон написали тут.

В жовтні для геопорталу чиновники замовили модулі  «Земельні ресурси» та «Комунальне майно». Їх створення оцінили в 1,7 млн. грн. Роботу доручили ФОП Марина Чуб.

Тепер підприємниця буде створювати та наповнювати модуль «Інвестиції та бюджет» за 1 млн. 219 тис. 900 грн. та модуль «Житлово-комунальне господарство» за 2 млн. 422 тис. грн. термін виконання завдання – до кінця поточного року. 

Зазначимо, що наразі всі офіційні інформаційні веб-сайти і ресурси Кривого Рогу зупинили або обмежили роботу. Фактично це означає, що відкриті дані є недоступними для користувачів. 

Марина Чуб мешкає в Дніпрі. Свій ФОП вона зареєструвала влітку – 27 липня 2022 року. За даними аналітичної платформи YouControl, жінка на ім’я Марина Чуб є керівницею ТОВ «Амгір Агро систем» в Дніпрі та інтернет-провайдера ТОВ «Фрегат» в Нікополі, а також керувала ТОВ «МП Автор» в Києві.

Засновником ТОВ «Амгір Агро систем» та ТОВ «МП Автор» є Володимир Штепа, який пов’язаний з колишнім секретарем міськради Дніпра і доларовим мільярдером В’ячеславом Мішаловим та дніпровським бізнесменом Вадимом Єрмолаєвим. Як писало видання БюроUA, в Дніпрі компанії з орбіти підприємця Штепи та його більш потужних «друзів» розіграли закупівлю та отримали підряд із створення інформаційно-комунікаційного комплексу з мережевою інфраструктурою, що функціонує в міських закладах охорони здоров’я.

Цікаво, що ТОВ «МП Автор» є серед засновників нині ліквідованого КП “Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю”. Саме з цього комунального підприємства стартував в політику Геннадій Гуфман – лідер забороненої нині партії «Опозиційна платформа – За життя».

Як пише видання Comments.ua, Гуфман зробив карколомну кар’єру з рядового робітника до депутата міськради та кандидата в Верховну Раду. Злет політика почався після того, як новоспечений депутат отримав доступ до об’єктів комунальної власності міста. Саме за часів керування КП “Бюро обліку майнових прав та діяльності з нерухомістю” Гуфманом – з 2009 по 2011 рік, місто лишилося нерухомості вартістю близько мільярда гривень. За версією журналістів, покровителем Гуфмана був екс-нардеп, екс-губернатор, екс-віце-прем’єр-міністр України і куратор Дніпропетровщини по лінії “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул.

Замовник криворізького геопорталу – керівник криворізького комунального підприємства “Центр електронних послуг” Євген Кривенко раніше працював заступником директора департаменту транспорту та охорони навколишнього середовища Дніпропетровської міської ради.

Відомим він став після скандалу із нав’язаною місцевим перевізникам послуги з встановлення та обслуговування GPS-трекінгу у фірми, яку очолював його брат. До того ж розробник системи диспетчеризації, за яку примусили додатково сплачувати перевізників, також був пов’язаний з родиною Кривенко. Як з’ясували в дніпровській організації «Громадський контроль», за цією схемою також стояв діючий на той час секретар міськради Дніпра В’ячеслав Мішалов.

Саме Мішалов і є бенефіціаром групи компаній, що надає послуги інтернет-зв’язку “Фрегат”. Як зазначають в Comments.ua, після після відходу Мішалова з посади другої людини в місті, з держслужби в Дніпрі зник і Євген Кривенко. Проте зник, щоб потім “спливти” на держслужбі в Кривому Розі в якості директора КП “Центр електронних платежів Криворізької міськради”.

Додамо, що в 2019 році, вже після призначення на посаду в Кривому Розі, Євген Кривенко став довіреною особою члена  партії “Опозиційна платформа – За Життя” Геннадія Гуфмана на виборах до Верховної Ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *