Екс-заступник прокурора Черкаської області пояснив ДТП хвилюванням і квасом

На колишнього заступника прокурора Черкаської області Дмитра Чустрака наклали дисциплінарне стягнення після ДТП, у якій він в’їхав у дорожній знак.

Про це йдеться у рішенні відповідного органу, що здійснює дисциплінарне провадження.

Згідно з матеріалами рішення, скаржники зазначили, що 4 червня близько 21:15 Чустрак, керуючи «Тойотою», наїхав на металевий вказівник зупинки громадського транспорту. Це трапилося на вулиці М. Залізняка.

На місце ДТП прибули патрульні. Під час спілкування з Чустраком вони констатували наявність у нього ознак алкогольного сп’яніння та запропонували йому пройти алкотестер. Але Чустрак виявив бажання пройти такий огляд у закладі охорони здоров’я.

Під час проходження медичного огляду у наркологічному диспансері лікар також констатував наявність алкогольного сп’яніння (0,8 проміле) у прокурора. Однак Чустрак знову не погодився із результатами медичного огляду, здав біологічний матеріал для проведення лабораторних досліджень.

Після цього прокурора доставлено до Черкаського РУП ГУПН, де складено протокол про затримання, а також протокол про вчинення адмінправопорушення, передбаченого статтею 124 КУпАП – порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортного засобу та іншого майна, а також постанову про накладення адміністративного стягнення у справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху за частиною першою статті 126 КУпАП (керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом) у вигляді штрафу в розмірі 425 грн.

У свою чергу прокурор дав свої пояснення Кваліфікаційно-дисциплінарній комісії.

Він розповів, що того вечора їхав додому машиною дружини. Коли йому зателефонувала дружина, він зупинив автомобіль неподалік знаку. Дружина сказала, що через несправність автомобіля вона щойно ледь не потрапила в ДТП. Через це прокурор дуже розхвилювався. У цей час він тримав у лівій руці пластикову пляшку з квасом, а у правій — мобільний телефон. Раптово йому на коліна з переднього пасажирського сидіння стрибнула собака, яка сиділа в машині поруч. Від цього телефон випав на підлогу, а пляшка з квасом — прокурору на пояс, намочивши штани. Коли він нахилився дістати телефон, автомобіль поїхав вперед та наїхав на металевий стовпчик і паркан. Наїзд стався від того, що він відпустив педаль гальма.

Він випустив тварину на вулицю, вийшов з авто та пішов слідом. Поліцейські, які прибули на місце, розцінили поведінку Чустрака, як втечу, і наділи на нього кайданки.

Чустрак наполягає, що 4 червня 2022 року алкогольних напоїв не вживав і за кермом був тверезий. Публікації в соцмережах з цього приводу вважає помстою своїх недругів (пост про нього першим оприлюднив черкаський військових Дмитро Кухарчук).

У підсумку комісія погодилася, що матеріали скарги не підтвердили факт перебування Чустрака за кермом у стані алкогольного сп’яніння.

Водночас Кодекс професійної етики вимагає від прокурора не допускати дій, висловлювань і поведінки, які можуть зашкодити його репутації та авторитету прокуратури, викликати негативний суспільний резонанс, позаслужбою поводитися коректно і пристойно. І, як вважає 5омісія, Чустрак ці правила порушив.

Наприклад, під час спілкування з поліцією після ДТП прокурор виявляв нещирість та нечесність, вводив їх в оману, заперечував свою причетність до події, намагаючись уникнути відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Такою поведінкою дав підстави працівникам патрульної поліції вважати, що не бажає виконати їх законні вимоги та пробує покинути місце ДТП та був затриманий із застосуванням кайданок. У результаті зазнала шкоди його репутація як працівника прокуратури, а також авторитет прокуратури в цілому. Ця подія неодноразово висвітлювалася в соцмережах та ЗМІ, тобто здобула негативний суспільний резонанс.

На Чустрака накладається дисциплінарне стягнення: забороняється на 1 рік переведення до органу прокуратури вищого рівня та призначення на вищу посаду в Черкаській обласній прокуратури.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *