Суд зобов’язав впливову фірму виплатити 1,4 мільйона за рекреаційну землю у Запоріжжі  

25 жовтня, Центральний апеляційний госпсуд відмовив фірмі “Маяк-Снс” у задоволені скарги на рішення, що зобов’язувало її виплатити місту гроші.

Про це пише Вероніка Хорольська у «Запорізькому центрі розслідувань».

Так, раніше, господарський суд постановив, що “Маяк-Снс” заборгувало 1,4 млн грн. за користування рекреаційною землею на Великому Лузі. Мова йде про територію загальною площею 2,6 гектара на перетині вулиць Ленська 22,а, та Котельникова, 10. На цьому місці раніше був дитячий оздоровчий табір “Маяк”.

В обґрунтування скарги “Маяк-Снс” зазначила наступне:

По-перше, на думку орендаря, між фірмою та Запорізькою міськрадою продовжують існувати договір від 2008 року. І згідно з ним, відповідач сплачує орендну плату, а значить відсутні підстави вважати майно безпідставно набутим.

По-друге, рішенням міськради від листопаду 2018 не встановлено ставку орендної плати.

По-третє, за спірний період фірма фактично сплатила оренду на 8,6 тисячі гривень більше, ніж зазначено в розрахунку позивача. Окрім того, відповідач не отримував дохід від майна.

Водночас прокуратура зазначає, що договір оренди земельної ділянки від 2008 закінчився у 2018-му. А сплата оренди після закінчення договору не є умовою для автоматичного продовження його дії. А отже фірма мала укласти новий, однак не зробила цього.

У січні, суд першої інстанції став на сторону прокуратури, зазначивши, що “Маяк-Снс” повинна була укласти новий договір, а значить наразі винна місту 1,4 мільйона.

Ключовим моментом було те, що суд погодився з новою ставкою оренди. За договором 2008-го року “Маяк-Снс” платив за ділянку лише 0,03% від її нормативної оцінки, як за землю під особистими гаражами, садовими кооперативами чи приватними будинками.

В новому договорі ставка оренди вже була визначена в 3%, у сто разів більше, як для землі житлової забудови під продаж. Тому фірма і не поспішала оформлювати договір, адже тоді вони б мала платити набагато більше.

Тепер, апеляційний господарський суд розглянувши скаргу фірми, погодився з висновками суду першої інстанції. Тобто “Маяк-Снс” повинна сплатити заборгованість.

Журналісти нагадали, що фірма отримала ділянку вже вдруге. До цього, міськрада узгоджувала питання оренди для житлово-рекреаційного комплексу, у 2008 р. Тоді, загальна площа землі складала 3,1 га, однак пізніше її розділили на 6 окремих ділянок: перша – 2,6 гектара залишилася в комунальній власності, а ще 5 ділянок загальною площею 0,49 га перейшли до приватної власності.

На той момент, підставою для передачі землі було нерухоме майно на території табору, яке належало “Маяк-снс”. Фірма викупила його роком раніше. За даними Реєстру нерухомого майна її належить адмінкомплекс, їдальня, спальні корпуси, баня, намети, вбиральні тощо.

Бенефіціарами “Маяк-снс” є Андрій Курганський, Наталія Лукʼянова та Сергій Супрунюк. Це менеджери з бізнес-групи “Індустріалбанку”, що мала значний вплив на міську владу в нульових роках, за часів Євгена Карташова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *