Кропивницька міськрада в суді домоглась збільшення орендної плати за землю під парковою вчетверо

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позов Кіровоградської міської ради до ТОВ “Фібр ЛТД” в частині внесення змін до чинного договору оренди землі та суттєвого збільшення розміру щомісячної орендної плати. Відповідне рішення суду було оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 18-го жовтня. 

Під час судового розгляду було встановлено, що між сторонами процесу 28 грудня 2007-го року було укладено відповідний договір оренди 0,4 гектарів землі на проспекті Перемоги, що знаходиться в центральній частині Кропивницького. Ділянку фірма орендувала для розміщення автомобільної стоянки. На той момент щомісячна орендна плата, яка стягувалась з підприємства складала 739,16 грн. 

У вересні 2012 року між сторонами було укладено додаткову угоду якої плата була збільшена до 4,33 тис грн/місяць. 

Ще через шість років, у липні 2018-го, міська рада прийняла рішення “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Кропивницького Кіровоградської області”, яким було вирішено затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Кропивницького. 

У 2022 році представники міськради нарешті перерахували нормативну грошову оцінку ділянки та визначили нову вартість орендної плати – 18,58 тис грн/місяць.

В суді предстаники ТОВ “Фібр ЛТД” стверджували, що міська рада не вчиняла спроб позасудового вирішення спору щодо підвищення розміру орендної плати за землю, а одразу подала до суду. Однак це, стверджують у міськраді, не відповідає дійсності, оскільки з метою приведення договірних відносин у відповідність до чинного законодавства України на адресу ТОВ “Фібр ЛТД” було направлено пропозицію від 30.05.2022 №1922/52-13-22. 

Тим не менш, в суді факти направлення листів-пропозицій, або ж навпаки, відсутність спроб досудового врегулювання, не були фактично доведені, а отже не розглядались. Після дослідження наявних у справі доказів та встановивши усі обставини справи, господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги Кропивницької міської ради підлягають задоволенню в повному обсязі – до договору оренди мають бути внесені відповідні зміни щодо нової нормативно грошової оцінки – 7,43 млн грн, та щомісячної орендної плати – 18,58 тис грн.

Власницями ТОВ “Фібр ЛТД” є кропивничанки Тетяна Вакуленко і Алла Марківська. Остання також значиться директором ТОВ “КАС”, співзасновником якого є Максим Марківський, що прописаний за однією адресою з Аллою Марківською.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *