Завдяки воєнному стану черкаські освітяни зливають 4 мільйона на коштовний харч від старих-нових улюбленців

14 жовтня департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради уклав договір на постачання 14 тонн м’яса до дитячих садків міста. Вартість угоди – 3,2 млн грн.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”. 

Договір укладено з місцевим товариством “Юєйтранспорт” без проведення конкурентної закупівлі. Згідно з документом, підприємці мають поставити до кінця року 7 тонн філе індички та 7 тонн нежирної свинини.  

Підставою для укладання угоди без проведення конкурентної закупівлі стала нібито нагальна потреба з об’єктивних підстав, які унеможливлюють проведення закупівлі у визначений термін. Вартість філе індички, згідно з договором, скала 254 гривні за кілограм, а кілограму свинини – 199 гривень. 

Договір зі сторони департаменту освіти та гуманітарної політики підписав Богдан Бєлов, призначений на посаду директора освітян у квітні цього року. До цього він багато років був заступником директора і курував якраз закупівлі. У пасиві посадовця – обвинувачення за розтрату бюджетних коштів під час купівлі картоплі у 2020 році. У ході розслідування Бєлова від посади не відсторонювали.

Товариство  “Юєйтранспорт” зареєстроване у Черкасах. Його власником є Іван Запорожець. Він же наприкінці минулого року став директором ще одного місцевого підприємства – “Каштан-плюс”. Воно протягом багатьох років було фактично монополістом та гегемоном у постачанні продуктів харчування до дошкільних навчальних закладів і не раз потрапляло у різного роду скандали через вартість та якість продукції. 

За інформацією черкаського видання “18000”, наприкінці минулого року підприємством перейшло під контроль одіозного місцевого екс-чиновника Олександра Барабохи. Пов’язують із Барабохою також і підприємство “Юєйтранспорт”.

Напередодні це підприємство також отримало договір на постачання риби до дошкільних навчальних закладів. Його уклали теж без здійснення конкурентної закупівлі.  

Вартість мороженого хеку відповідно до тієї угоди складає 158,7 гривень за кілограм. У той же час 11 жовтня для полтавських школярів був придбаний аналогічний хек за ціною 145 гривень за кілограм. 

Товар має бути поставлений до 21 листопада. Саме до цього дня передбачено дію воєнного стану на всій території України, завдяки якому освітяни змогли уникнути конкурентних закупівель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *