Кропивницька міськрада відсудила у фірми з орбіти покійного екснардепа Березкіна 5,6 гектара

Господарський суд Кіровоградської області задовольнив позовні вимоги Кропивницької міської ради до ПП “Сервіском” про розірвання договору оренду землі та стягнення 622,12 тис грн. Відповідне рішення було оприлюднено в реєстрі судових рішень 27-го вересня поточного року. 

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін та дослідивши в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне. Наприкінці 2013-го року відбувся аукціон з продажу права оренди земельної ділянки загальною площею 5,61 га, строком на 25 років, для розміщення АЗС та стоянки автомобілів, що знаходиться за адресою: проспект Промисловий, 17-а у Кр

опивницькому. Переможцем даного аукціону стало ПП “Сервіском” з яким і було підписано відповідний договір оренди. Документом було передбачено щорічна орендна плата у розмірі 379,59 тисяч гривень. 

В 2021 році році Кропивницька міська рада вже відсуджувала у “Сервіскома” заборгованість по оплаті орендної плати. Тоді ця сума складала 300,07 тис грн.

Важливим фактом є те, що сторони безпосередньо в самому договорі передбачили те, що орендар щороку самостійно проводитиме індексацію нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Тобто поступово збільшуватиме розмір орендної плати. Цей факт було засвідчено й в судовому рішенні 2021-го року. 

Кропивницька міська рада у своєму позові стверджувала, що ПП “Сервіском” систематично не належним чином виконувало договірні зобов’язання щодо сплати орендної плати за договором. І хоча орендар час від часу таки оплачував рахунки, суми які йшли на рахунки міськради були меншими ніж визначена орендна плата. Підсумкова заборгованість у розмірі 622,12 тисяч гривень виникла з листопада 2020 по квітень 2022-го року.

В судовому засіданні представники ПП “Сервіском” спробували “відбитись” від позову пославшись на форс-мажорні обставини – повномасштабну війну. Однак доказів того, що підприємство припинило свою господарську діяльність та не могло сплачувати орендну плату “Сервіском”  не надав.

Таким чином, ознайомившись з усіма матеріалами справи та показаннями сторін суд задовольнив позов Кропивницької міської ради та зобов’язав ПП “Сервіском” сплатити борг у розмірі 622,12 тис грн, а також розірвати договір оренди 5,61 га землі, що було укладено в 2013 році. 

ПП “Сервіском” належить Андрію Садовському, якому також належить ТОВ “Віп транс груп”. За даними YouControl фірма входить до бізнесгрупи “Грінстоун” нині покійного екснардепа Станіслава Березкіна та його дітей Максима та Вікторії Березкіних. Зокрема номер телефону +380522305055, є спільним для кілької десятків підприємств, що входять до цієї бізнесгрупи. Фігурує він як в реєсраційних даних “Сервіскома” так і в ТОВ “Мастерброк”, ТОВ “Грінстоун менеджмент” Вікторії Березкіної чи ТОВ “Хайрок трейд” Ірини Березкіної, дружини покійного екснардепа. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *