Суд оштрафував на 25 тисяч інспектора патрульної поліції, який брав хабарі за безперешкодне перевезення вантажу 

23 серпня Октябрський районний суд Полтави оштрафував на 25,5 тис грн. колишнього інспектора батальйону патрульної поліції Миколі Акіменку, який вимагав хабар від дистриб’ютора американської фірми за безперешкодне перевезення вантажу без дозвільних документів.

Про це пише Анастасія Недогорська у «Полтавщині» з посиланням на Судовий реєстр.

Про затримання патрульного на хабарі правоохоронці повідомили у лютому 2020 р. За версією слідства, на банківську картку інспектора заступник керівника ТОВ «НФМ Агро» перерахував 16,3 тис грн. хабара. За це правоохоронець пообіцяв вплинути на своїх колег щодо непритягнення до адміністративної відповідальності працівників підприємства за порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових автомобілів.

Тоді ж правоохоронці повідомляли, що поліцейському загрожує від 2 до 5 років позбавлення волі. Вже у червні 2020 прокуратура направила до суду обвинувальний акт щодо поліцейського за фактом одержання неправомірної вигоди для себе за вплив та обіцянку здійснити вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 2 ст. 369-2 КК України).

Відповідно до матеріалів справи, «НФМ Агро» — це офіційний дистриб’ютор американської сільськогосподарської техніки Case IH. В суді заступник керівника «НФМ Агро» розповів, що його попередник з компанії передав йому свій робочий телефон з контактами, в якому був телефонний номер поліцейського Акіменка.

Цей заступник мав намір вирішити в правовому полі питання щодо перевезення сільгосптехніки у Кременчуці. Тому він ще у серпні 2018 року зателефонував Акіменку та запитав про це, на що останній відповів, що питання потребує вирішення, не виключаючи грошової винагороди.

Після цього чоловік звернувся до поліції щодо неправомірних дій поліцейського. Пізніше вони з Акіменком зустрілися біля Кременчука, де Акіменко повідомив, що проїзд будь-якого негабаритного вантажного автомобіля від с. Лелюхівка до кінця Кременчука буде йому коштувати 1000 грн. за один автомобіль. Також поліцейський показав картку ПриватБанку, на яку треба було перераховувати кошти. Саме на цей рахунок чоловік вніс свої 16300 грн за проїзд великовагових автомобілів з технікою без складання протоколів про адмінправопорушення в період з липня до жовтня 2019 р.

Акіменко своєї провини не визнав та розповів суду, що у травні 2018 року до нього зателефонував невідомий та попросив проконсультувати його щодо перевезення негабаритних вантажів по Україні. Акіменко відповів, що дозвіл на таке перевезення необхідно отримати в Управлінні патрульної поліції у Полтаві за відповідною заявою. А приблизно у серпні 2018 невідомий, як пізніше з’ясувалося — заступник керівника ТОВ «НФМ Агро», знову зателефонував та попросив зустрітися.

Під час зустрічі на одній із автозаправних станцій Кременчука чоловік подякував Акіменку за консультацію. Також заступник керівника товариства повідомив, що його водіям необхідні послуги харчування під час перевезення вантажу та попросив контакти осіб, які можуть надавати послуги з приготування та доставки їжі водіям. Тоді Акіменко дав контакти власниці кафе «Кофейка». Саме на картку ПриатБанку цієї жінки потім і було перераховано 16300 грн.

Власниця кафе в суді розповіла, що з Акіменком вона товаришує, тому і віддала йому свою банківську картку у користування. Знає, що періодично товаришу надходили кошти на її картку та він їх знімав з рахунку. Також жінка зазначила, що до неї ніхто не звертався з приводу харчування, таких послуг вона не надавала та кошти за це не отримувала.

Під час обрання покарання для обвинуваченого суд взяв до уваги особу Акіменка, який наразі звільнений з лав поліції, має на утриманні малолітню дитину, не судимий, на обліках в наркологічному та психоневрологічному диспансерах не перебуває, позитивно характеризується, є учасником антитерористичної операції, нагороджений, в тому числі відзнакою Президента України та подякою керівництва Департаменту патрульної поліції, має вищу освіту та задовільний стан здоров’я.

Обставини, що пом’якшують покарання: добровільна участь в антитерористичній операції, утримання неповнолітньої дитини, наявність численних відзнак за успішну службу.

Тому Октябрський райсуд призначив Акіменку 25500 грн штрафу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *