Під час ажіотажного попиту чиновники Кривого Рогу купили сіль по спекулятивній ціні у новачка за 3 мільйона

11 липня 2022 року Департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради прозвітував про травневу закупку 100 тис кг кам’яної солі у ФОП Юлія Сотник на суму 2,88 млн грн. 

Про це повідомляється в системі Прозорро.

Вартість одного кілограму солі становить 28,8 грн.

Закупівля проведена без тендеру за процедурою «Українська визвольна війна», яка на період воєнного стану дозволяє замовникам швидко закупити необхідне, лише оприлюднивши угоду.

Договір про постачання солі датований 3 червня. В тому ж місяці чиновники повністю розрахувалися з підприємницею.

За інформацією Управління преси та внутрішньої політики виконкому Криворізької міськради, у складі безкоштовного продуктового набору, які отримують криворіжці в рамках комплексної Програми соціального захисту мешканців, кам’яна сіль відсутня.  

Жителька Кривого Рогу Юлія Сотник працює як приватна підприємниця вже більше 20 років в сфері неспеціалізованої оптової торгівлі та роздрібної торгівлі продуктами харчування. Підприємниця жодного разу не мала справи з бюджетними закупівлями. Тендер на 2,88 млн. грн. – перший і поки що єдиний у неї в активі.

Додамо, що в травні 2022 року ряд українських ЗМІ повідомили про зупинку роботи  Державного підприємства «Артемсіль» через постійні обстріли. Ця інформація спровокувала дефіцит та ажіотажний попит на кам’яну сіль, яку виробляло підприємство. Попри запевнення, що підприємство відправило всі наявні запаси торговельним мережам, а влада створила резерви базових продуктів харчування на кілька років наперед, ціна на сіль з 9 гривень за кілограм зросла в кілька разів, а сіль зникла з продажу. Вже в червні ситуація із сіллю стабілізувалася, а на прилавках торгівельних мереж з’явилась сіль з країн Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *