Кропивницька прокуратура відсудила для міськради третину мільйона невиплаченої орендної плати

Господарський суд Кіровоградської області задовільний позов вимоги керівника Керівника Кропивницької окружної прокуратури та зобов’язав виплатити ТОВ “Центр Інвест-Буд” на користь Кропивницької міської ради 346,23 тис грн боргу. Зазначена сума утворилась внаслідок несплати підприємство орендної плати за користування земельною ділянкою 0,78 га.

Відповідне рішення було опубліковане в реєстрі судових рішень 5 вересня поточного року. ʼ

Згідно матеріалів справи у 2019 році Кропивницька міська рада спочатку затвердила ТОВ “Центр Інвест-Буд” технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки по просп. Університетському, 25, а потім і передала визначену площу в оренду строком на 10 років. При цьому розмір орендної плати було встановлено на рівні 3% від нормативно грошової оцінки. 

Підставою для передачі ділянки в оренду було придбання фірмою об’єкту нерухомого майна – незавершеного будівництва, 144-квартирного житлового будинку. 

Після прийняття рішення міськрадою “Центр Інвест-Буд” мав зареєструвати право оренди земельної ділянки згідно з чинним законодавством України. Більше того, у разі якщо така реєстрація не відбулася протягом 5 місяців, розмір орендної плати збільшувався до 12% від нормативно грошової оцінки. 

Станом на середину 2022 року відповідний договір оренди так і не було підписано. Тож представники міської ради підрахували, що за період з липня 2019 року по травень 2022 року фірма заборгувала міському бюджету  346,23 тис грн.

Дослідивши усі обставини справи господарський суд дійшов висновку, що позовні вимоги прокурора в інтересах держави в особі Кропивницької міської ради є обґрунтованими та підлягають задоволенню. 

ТОВ “Центр Інвест-Буд” зареєстровано у жовтні 2018 року на двох кропивницьких підприємиць – Тетяну Лизунову і Любов Ковальчук. Остання також провадить підприємницьку діяльність в якості ФОПа. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *