Рівненський забудовник відсудив у “Енергоатома” майже 14 мільйонів

Господарський суд Рівненської області частково задовольнив позов ТОВ – фірма “Кортакоз” до ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Еенергоатом”. Держпідприємство має виплатити фірмі 13,36 мільйонів гривень заборгованості, що виникла у зв’язку з неповною оплатою вартості робіт з реконструкції дороги до станції ВП РАЕС в місті Вараш.

Відповідне рішення було оприлюднено в реєстрі судових рішень 30-го серпня. 

Як стало відомо під час судового засідання, між “Енергоатомом” та фірмою “Кортакоз” в 2020-му році було укладено два договори: на проведення реконструкції дороги за 30,54 мільйонів гривень та додаткових будівельних робіт на цьому ж об’єктів за 5 мільйонів. Підрядник свою частину зобов’язань виконав вчасно. А от з розрахунками справа не склалась. Суму заборогованості представники “Кортакоза” оцінили в 20,68 мільйонів гривень. 

У свою чергу “Енергоатом” причиною виникнення заборгованості назвав складне фінансове становище через існуючу на сьогодні ситуацію на ринку електроенергії, у зв`язку із якою атомна генерація опинилась у стані кризи. Як наслідок – відсутність потрібного обсягу коштів, щоб розрахуватись за виконану роботу. 

Сторони навіть намагались вирішити питання досудовим шляхом. Однак у відповідь на претензію, яку фірма-підрядника направила ДПшці, “Енергоатом” лише підтвердив наявність боргу, але сплатив його лише частково. Тож далі справа була за судом.

Станом на 19 травня 2022 розмір заборгованості за договорами, яку визнав “Енергоатом”, складала 15,77 мільйонів гривень. А от нарахування позивачем 3% річних та інфляційних втрат атомники не визнають, оскільки вважають проведені “Кортакозою” розрахунки помилковими. 

В подальшому позивач чотири рази звертався до суду стосовно зменшення власних позовних заяв до 13,92 мільйонів гривень. Відповідну позовну заяву, зважаючи на всі озвучені аргументи сторін, суд підтримав. 

ТОВ-фірма “Кортакоз” на будівельному ринку вже понад 29 років. Наразі власником фірми є рівненський підприємець Андрій Мощанецький, якого місцеві ЗМІ називають людиною “з команди колишнього міського голови Володимира Хомка”. Бізнесмену також належать ТОВ “Сарненський асфальтобетонний завод” і ТОВ “Трансконтиненталь”. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *