Озброївшись калькулятором, соратнику Бондаренка віддадуть 40 млн на асфальтування доріг

4 серпня департамент житлово комунального комплексу Черкаської міської ради уклав договір на виконання поточного ремонту вулиць міста з ТОВ “Колтех-транс”, вартість майбутньої угоди – 41,8 млн гривень. 

Угода укладена за результатом проведеної спрощеної закупівлі, участь у якій взяли три учасники.

Черкаські чиновники дискваліфікували двох із них з дешевшими пропозиціями через нібито невідповідність їхніх пропозицій вимогам тендерної документації. Серед дискваліфікованих учасників, зокрема ТОВ “Автострада”, власником якої є бізнесмен Максим Шкіль. Шкіля називають одним із найвпливовіших українських дорожників за часів президентства Володимира Зеленського. “Автострада” стала лідером так званого “дорожнього картелю” та освоювала левову частину коштів, спрямованих на капітальний ремонт доріг в Україні. Втім це перша поява ТОВ “Автострада” на торгах від місцевої влади Черкас і, ймовірно, зумовлена скороченням видатків на ремонт доріг центральною владою.

Водночас пропоизція ТОВ “СП “Автострада” була відхилена, зокрема, через нібито невідповідність кількості годин роботи техніки. За допомогою калькулятивних розрахунків чиновники встановили, що техніка “Автостради”, зокрема гудронатор, мала б працювати над виконанням підряду 11,2 машино-години, водночас, як у документації, поданій учасником, зазначено 12,8 машино-годин. 

Зауважимо, що пропозиція ТОВ “Колтех-транс” дорожча від пропозиції відхиленої ТОВ “СП “Автострада” на майже 2 млн гривень. Власником ТОВ “Колтех транс” є Сергій Колесніченко, який на попередніх місцевих виборах балотувався до місцевої ради за списком партії “За майбутнє”, яку на Черкащині очолює Анатолій Бондаренко. За часім мерства останнього саме компанія ТОВ “Колтех транс” стала фактичним монополістом з поточного ремонту черкаських вулиць коштом місцевого бюджету, освоївши разом з іншими компаніями з орбіти родини Колесніченка за останні роки понад 300 млн гривень. 

Нині підрядник вже виконує роботи на вулицях містах. Його техніку було зафіксовано на вулиці Руставі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *