“Тітушка путіна” колесить по окупованій Харківщині: хто такий пропагандист “Александр Куликов”

Куратором так званих “гуманітарних центрів”, які на окупованих територіях Харківської області відкрила політична партія “єдина росія”, є громадянин рф Александр Константинович Мещанинов. Подібні центри агресори відкрили в Куп’янську, Ізюмі, Вовчанську.

Про це йдеться в розлідуванні Павла Новика та Євгена Лісічкіна для «Харківський антикорупційний центр».

Олександр Мещанінов- це справжнє прізвище окупанта, яке він приховує. У всіх соцмережах та, навіть, матеріалах ЗМІ він фігурує як “Александр Куликов”.

Діяльність на окупованих територіях

Мещанінов-Куліков є членом організації “Молода гвардія єдиної росії”, бо на роликах пропагандистів постійно з’являється у футболці цієї організації. Це молодіжка партії “єдина росія”. Крім того, він також себе називає волонтером всеросійського Молодіжного Руху “Волонтерська Рота Бойового Братства”. Обидні організації очолює Антон Демідов.

Мещанінов створив у Телеграмі власний канал 1 квітня 2022 року, де розповідає про “гарне життя”, яке несуть росіяни в Україну, про російську “гуманітарну допомогу”. В телеграмі він якраз і підписаний як Куліков.

Спочатку Мещанінов-Куліков приїхав в окупований Маріуполь і займався “гуманітарними питаннями” від “єдиної росії” там. Наприклад, він взяв участь у відкритті так званого “гуманітарного штабу єдиної росії з медичним пунктом”.

А в середині червня Мещанінов-Куліков переїхав з Маріуполя до Харківської області.

Мещанінов-Куліков у Куп’янську знайомив з роботою так званого “гуманітарного штабу єдиної росії” першого заступника голови адміністрації президента рф Сергія Кириєнка.

Також Мещанінов-Куліков разом зі своїми колегами їздять у села Куп’янського району, Ізюм, села Ізюмського району роздаючи під прапорами “єдиної росії” так звану “гуманітарну допомогу”.

Тітушка Путіна

Активізм “Кулікова” розпочався в 2013 роках з діяльності в проекті “Стоп Хам”, коли він навчався в Академії водного транспорту.

«Стоп Хам» — некомерційна організація, започаткована у 2010 році комісарами прокремлівського молодіжного руху «Наші». Основною метою «Стоп Хама» декларувалася боротьба з порушенням правил дорожнього руху: паркування в недозволеному місці, самозахоплення міської землі для паркувань, використання тротуарів для пересування автомобілів.

У липні 2010 року проект був представлений на провладному молодіжному форумі «Селігер» та схвалений тодішнім міністром внутрішніх справ РФ Рашидом Нургалієвим. Він запропонував активістам руху «разом із ДАІ працювати, щоб до кожної групи було прикріплено співробітника».

У серпні 2013 року активістів руху підтримав на «Селігері» володимир путін, якому тоді подарували майку із написом «Стоп Хам». Нажаль, хам не зупинився.

Щодо “Стоп Хаму”, то до 2016 року, після кількох скандалів, зокрема, пов’язаних з вимаганням грошей, діяльність організації була припинена.

З 2015 року Мещанінов входить до організації “Антимайдан”. В Україні до таких організацій в 2014 році входили громадяни з проросійськими поглядами. У москві організацію створили з місцевих, та використовували проти опозиціонерів або щоб створювати тиск на ЗМІ. Саме тоді куратором Кулікова став Антон Демідов, який вже мав досвід створення так званих патріотичних організацій.

Так, послідовники Демідова вперше з’явилися у ЗМІ в шапках з георгіївськими стрічками.

Одне з російських ЗМІ розповіло про цих “активістів” з посиланням на джерело:

“Демідов – колишній лідер «Росії молодий» (рух, близький «Єдиній Росії» та «Нашим»). Я з Демидовим уже понад рік, прийшов через знайомих. Більшість у шапках — наші колеги. Найстарші з Антоном вже 6–7 років. Хтось на постійній зарплаті і займається подібними акціями професійно. Деякі просто знайомі — їм не платив ніхто”.

Як бачимо, кістяк, який працював з Демідовим, вже був на зарплаті у “путіністів”. Тож не дивно, що їх активно залучали до акцій.

Так, Мещанінов-Куліков засвітився під час опозиційної акції у москві. Він зірвав одиночні пікети представників партії ПАРНАС, який вийшли з заявами за імпічмент путіна. За заявою “Кулікова”. один з опозиціонерів – Марк Гальперін отримав 5 діб арешту.

“Куліков” з’являється на акції проти роботи Польського культурного центру, яка була проведена разом “ Ночными Волками” Залдостанова. Останні безпосередньо приймали участь в анексії Криму та окупації частин Луганської та Донецької областей.

Цього ж року “Куліков” бере участь в акції проти роботи в росії “Радіо Свободи”.

Тоді прихильники «Антимайдану» заявили, що “американське радіо підтримує мілітаристський курс Заходу, наслідком якого стають вбивства людей похилого віку та дітей, знищення мирних міст і навіть цілих держав”.

Цікаво, що “путіністи” звинувачували “Радіо Свободи” в тому, що зараз робить рф на території України – знищує міста та вбиває дітей та людей похилого віку.

В 2018 році Куліков, як активіст руху «Антимайдан»,приймає участь у пікетах направлених проти Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального.

З 2019 року Куліков бере участь вже у проєктах Антона Демідова, який є головою як “Волонтерської роти Бойового братерства” так і “Молодої гвардії єдиної росії”. Демідов теж приїздив на окуповані території Харківської області. Зокрема, Мещанінов його супроводжував у Вовчанську.

А ось зараз цей “путініст-тітушка” приїхав на окуповану територію Харківської області, де буде намагатися створити молодіжний рух, який би демонстрував російським пропагандистам підтримку окупантів.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *