Районний суд Кривого Рогу не продовжив  справу на 22 мільйони  

Суддя Центрально-Міського районного суду Роман Кузнецов відмовив у продовженні досудового розслідування щодо можливого розкрадання коштів при ремонтах мереж освітлення міста Кривого Рогу.

Про це йдеться в ухвалі від 23 травня.

З ухвали відомо, що впродовж 2019-2020 року між ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» та Департаментом розвитку інфраструктури міста Кривого Рогу було укладено три договори на виконання робіт з капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення в місті.

За договором № 171-Т від 27.02.2019 виконувалися роботи  по ремонту мереж зовнішнього освітлення на вулиці Сергія Колачевського в Тернівському районі вартістю 9,9 млн. грн.  

Договір № 620-Т від 27.09.2019 регулював виконання ремонтних робіт мережі зовнішнього освітлення парку «Шахтарський» в Покровському районі . За роботу виконавець отримав 6,5 млн. грн.

Договір № 474-Т від 23.03.2019 був укладений на ремонт мереж зовнішнього освітлення проспекту Гагаріна. За цим договором підряднику чиновники заплатили 5,7 млн. грн.

Роботами зацікавилися в Управлінні Служби безпеки України у Дніпропетровської області. У відомстві запідозрили, що під час їх виконання можливо було привласнення майна шляхом зловживання службовою особою одного з підприємств міста Кривого Рогу (відомості про яке не підлягають розголошенню) своїм службовим становищем і вирішили розібратися, щоб встановити всі обставини можливого кримінального правопорушення.

17 липня 2020 року Криворізьким РУП ГУНП в Дніпропетровській області було розпочато досудове розслідування в рамках кримінального провадження  №12020040230001289 за частиною 3 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Під час розслідування в виконкомі та у виконавця робіт було отримано всі документи щодо цих трьох ремонтів. В травні 2021 року у кримінальному провадженні призначено комплексну товарознавчу та будівельно-технічну експертизу, виконання якої доручено Дніпропетровському НДІ судових експертиз. Але висновку експерта отримано не було. А так як встановити завданий збиток без проведення відповідної експертизи неможливо, то згідно чинного законодавства в неможливо прийняти відповідне рішення в цій справі.

Розслідування кілька разів закривали, а потім через суд знову поновлювали. Востаннє слідчий прокуратури просив суддю подовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні №12020040230001289 до листопада 2022 року. Він пояснив, що на розкриття вказаного злочину потрібен ще час.

Суддя ж указав, що досудове розслідування використало всі можливі терміни для проведення процедури, а повідомлення про підозру у вчиненні злочину жодній особі в цій справі так не вручалось. Суду не зрозуміло, хто саме причетний до вчинення вказаного кримінального правопорушення. Тай й поданням клопотання про подовження строку досудового розслідування прокуратура запізнилися аж на п’ять днів. При чому не пояснивши, чому слідство тривало так довго.

А раз так, то клопотання задоволенню не підлягає. Чи були факти привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем під час цих ремонтів, криворіжці тепер так і не дізнаються. Суд справу поховав.

«НВК Криворіжелектромонтаж» зареєстрована на мешканця Кривого Рогу Владислава Кулеміна. Фірма тісно пов’язана з колишнім місцевим депутатом від Партії регіонів та Оппоблоку Григорієм Ткаченком. Компанія головний та фактично єдиний підрядник у криворізьких чиновників в сфері електротехнічних та електромонтажних робіт в місті. З 2016 року Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради замовив в «НВК Криворіжелектромонтаж» робіт на суму більше 400 млн. грн.

Кілька мільйонних підрядів, отриманих підприємством Ткаченка, також попадали в поле зору правоохоронців, але глохли в досудовій тяганині.   

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *