Криворізьку мережу зовнішнього освітлення утримуватиме фірма, пов’язана з партійний товаришем Вілкула

Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради Дніпропетровської обл. 24 січня за результатами тендеру замовив ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» утримання мереж зовнішнього освітлення за 32,41 млн грн.

Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Щоденно обслуговування мереж зовнішнього освітлення вартувати місту 88,8 тис грн.

Згідно х техзавданням, підрядник протягом року буде контролювати та обслуговувати роботу всієї комунальної електричної мережі міста та слідкувати за тим, щоб інфраструктура працювала без збоїв. Серед послуг компанії перевірка роботи світильників у як в денний, так і в вечірній час, ревізія стану роботи автоматизованої системи керування мережами зовнішнього освітлення, регулярний огляд повітряних ліній зовнішнього освітлення з автопідіймача, заміна відслуживши ламп, патронів, пуско-регулюючої апаратури та ремонт виявлених пошкоджень. Також на організацію покладаються обов’язки очищення мереж від гілок та нахльостів дроту, періодичного миття та протирання забруднених світильників, фарбування електроопор та іншого обладнання мережі.

Конкуренцію на торгах компанії склала ТОВ «МБК Сінергія» із Дніпра. Разом фірми розіграли десь зо два десятки закупівель, але жодного разу дніпряни не змогли перемогти місцевого підрядника.

«НВК Криворіжелектромонтаж» регулярно виграє тендери у Кривому Розі на електротехнічні та монтажні роботи. Головний замовник послуг Департамент розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міськради.

Сьогодні у «НВК Кріворіжелектромонтаж» є 4 підрозділи: два в Металургійному районі за однією адресою по вул. Криворіжсталі, 1Г – «Наладка КР» і «Центрелектро», а також підрозділ «Південьелектро» в Інгулецькому і «Північелектро» Тернівському районах Кривого Рогу.

Офіційно ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж» зареєстрована на мешканця Кривого Рогу Владислава Кулеміна. Фірма тісно пов’язана з колишнім місцевим депутатом від Партії регіонів та Оппоблоку Григорієм Ткаченком. У 2020 р. Ткаченко знову балотувався до міської ради, тепер уже від партії Блок Вілкула «Українська перспектива», але не пройшов.

Ткаченко тісно пов’язаний із ще одною структурою, що працювала в електромонтажній галузі та допомагала знищенню комунальних електриків, – ТОВ «Криворіжелектромонтаж». Цією компанією Ткаченко володів разом із своїм сином – Максимом. Фірма потрапила в поле зору правоохоронців та в 2016 перестала приймати участь у бюджетних закупівлях, передавши тендерну естафету «НВК Кріворіжелектромонтаж». Тепер за ТОВ «Криворіжелектромонтаж» є податковий борг у 7,5 млн грн., а сама компанія змінила адресу – вона зараз прописана у столиці у місті масової реєстрації.

Є питання у правоохоронців і до ТОВ «НВК Криворіжелектромонтаж». Фірма проходить по низці резонансних справах. В 2017 р. електрики компанії отримали підряд на виконання капітальних ремонтів у комплексі будівель та споруд у Довгинцівському районі, де планувався притулок для утримання безпритульних тварин. Слідство підозрює, що гроші були розкрадені. Експертиза триває вже кілька років.

Також затягується справа щодо розкрадань чиновниками Криворорізької мерії бюджетних коштів у 2014-2016 рр. Спецоперацією керував ексгенпрокурор Юрій Луценко та обіцяв очистити Кривий Ріг від організованого злочинного угрупування. Кримінальне провадження досі не передали до суду.

Крім того, прокуратура підозрювала, що у мерії Кривого Рогу налагодили схеми виведення бюджетних грошей через підконтрольні підрядні організації. У кабінетах виконкому Криворізької міськради було проведено масштабні обшуки, вилучено тендерну, кадрову та бухгалтерську документацію, інформаційні накопичувачі, а також усі договори про співпрацю з підприємствами. У розслідуванні фігурували практично всі комунальні підприємства міста, скандально відомі підрядники та навіть держкомпанії. Але чим закінчилося це розслідування так і досі не відомо. Останній документ у справі датований жовтнем 2017 року. У ньому екс-секретар міськради Сергій Маляренко скаржився, що все вилучене майно та документи досі не повернули власникам.

Юлія Карч

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *