Головлікаря, який відмив півмільйона на бензині, суд замість СІЗО відправив спати додому

Орджонікідзевський районний суд ухвалою від 11 березня застосував до директора «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» і паралельно головлікаря КУ «Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» Костянтина Малашенка запобіжний захід у вигляді погодинного домашнього арешту за звинуваченням у закупівлі палива по завищеними цінам.

Про це повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя».

Згідно матеріалів справи, комітет з конкурсних торгів КУ «Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги» у березні 2015 року обрав ТОВ «Торговий дім «Запоріжоілгруп» постачальником автомобільного палива загальною вартістю 2,13 млн. грн (16,9 грн/літр дизельного палива і бензину марки А-92).

Та досудове слідство встановило, що Малашенко за відсутності коливання ринкових цін на пальне, протягом декількох днів уклав з директором фірми декілька додаткових угод щодо збільшення ціни палива, у результаті яких вона піднялася з 16,9 грн. до 22,47 грн. за літр  дизельного палива і 20,43 грн/літр бензину марки А-92 і після чого фірми було перераховано договірну суму.

Згідно висновків судово-економічної експертизи, «Запорізька станція екстреної (швидкої) медичної допомоги»  переплатила 445 тис грн. за пальне.

Виходячи з цього, слідчі клопотали у суді про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання Малашенка під вартою, оскільки його вина повністю підтверджується даними Управління статистики, Торгово-промислової палати, економічною експертизою. Тож дії Малашенка відносяться до тяжкого злочину, за який законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від трьох до шести років.

Проте слідчі отримали відмову, оскільки не було доведено необхідність більш жорстких санкцій. Так, обвинувачений добровільно прийшов на судове засідання, має міцні соціальні та сімейні зв’язки, що унеможливлює втечу, слідчі зібрали достатньо доказів, чому Малашенко не перешкоджав. Відтак, суд застосував до нього погодинний домашній арешт, чим наклав заборону залишати житло з 20.00 до 7.00 протягом шістдесяти днів.

ТОВ «Торговий Дім «Запоріжоілгруп» належить Олегу Серовському, колишньому депутату Запорізької міськради від Партії регіонів. З 2013 року ця фірма отримала підрядів від держустанов на суму 38,43 млн грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *