Суд повернув екс-голові луганської «Нашої України» вантажівку нафти, вкраденої з трубопроводу

Суд повернув ТОВ «Поул Траст» вантажівку, в якій охоронці ВАТ «Укртранснафта» знайшли нафту, вкрадену у магістральному трубопроводі «Дружба». Про це пишуть Сергій Куюн та Антон Задорожний у «Дзеркалі тижня».

У березні 2015 року у селі Вересневе Рівненської області співробітники «Укртранснафти» затримали вантажівку «Рено Магнум» з причепом, де у замаскованій під тентом ємності виявили близько 8 м3 нафти. Експерти з’ясували, що за фізико-хімічними показниками виявлена речовина відповідає нафті, що транспортується магістральним трубопроводом «Дружба».

У кузові знайшли й непрямі докази — насос і шланг. Автомобіль з причепом як речовий доказ відігнали на зберігання на стоянку рівненської філії «Укртранснафти». Районне управління МВС завело кримінальну справу за ч. 1 ст. 185 КК (таємне розкрадання чужого майна).

У квітні справу передали з Рівненського райуправління в Острозький міськвідділ МВС, а в червні заступник острозького міжрайонного прокурора М.Шаповалов підписав постанову про повернення затриманого автомобіля з причепом власникові — ТОВ «Поул Траст», зареєстрованому в Києві.

Як з’ясувалося, слідчі й експерти за три місяці «не встигли» належним чином задокументувати докази злочину: у кабіні не зняли відбитків пальців, не провели експертизи ґрунту на протекторі автомобіля, щоб встановити, де він перебував до моменту затримання, тощо. «Укртранснафта» скаржилася на свавілля Шаповалова у районну та обласну прокуратуру, та марно.

20 серпня Острозький районний суд став на бік держпідприємства, визнавши рішення прокурора про повернення речового доказу – автомобіля – незаконним, однак «Поул Траст» подала апеляцію. Зрештою, 7 вересня Апеляційний суд Рівненської області ухвалив рішення райсуду скасувати, автомобіль «Рено Магнум» повернути власникові.

Журналісти також звернули увагу, що з січня 2014 року по вересень 2015 співробітники «Укртранснафти» подали в правоохоронні органи інформацію про 164 правопорушення – виявлені «врізки», спроби врізання в нафтопроводи тощо, за якою було порушено 138 кримінальних справ на загальну суму збитків 11,13 млн грн. І лише два кримінальні провадження за цей період було передано до суду. Крім того, в «Укртранснафті» підрахували, що щомісяця з трубопроводу крадуть близько 3 тис. т нафти на суму 1 млн євро.

Від «Наших Грошей»:

Власником та директором ТОВ «Поул Траст» є Андрій Нєдовєсов, у минулому відомий луганський бізнесмен та політик. У середині 2000-х його ключовим бізнес-активом було ПАТ «Горнозбагачувальна фабрика «Краснолуцька». У 2005 році Нєдовєсов очолював Луганську облорганізацію партії «Народний союз «Наша Україна» Віктора Ющенка, також був в.о. першого заступника голови Луганської ОДА Олексія Данилова. Через проблеми у НСНУ Нєдовєсов позбувся посад та у 2006 році переїхав до Києва, віддалившись від бізнесу і політики. Свій бізнес він продав двоюрідному брату Ігорю Ліскі, який в подальшому очолював Луганську облорганізацію «Фронту Змін», і екс-нардепу від БЮТ Володимиру Скубенку.

ЗМІ повідомляли, що станом на 2010 рік співзасновником «Поул Траст» разом з Андрієм Нєдовєсовим був молодший брат Ігоря Ліскі Вадим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *