Міськрада не змогла стягнути півтора мільйона компенсації з фірми гендиректора «Турбоатома»

Харківська міська рада не змогла через суд стягнути з приватного підприємства «Альта-Л», яке чотири роки користувалося без договору оренди земельною ділянкою 1,15 га, компенсацію в розмірі 1,34 млн грн.

Про це йдеться у рішенні Віщого господарського суду від 25 червня.

З 2010 року ПП «Альта-Л» належить право власності на нерухомість площею 8 тис кв м в Харкові по вул. Тернопільська, 6.

ПП «Альта-Л» за допомогою судового рішення в 2010 році стало власником нежитлових будівель площею  8,18 тис м2 на вулиці Тернопільскій.

В 2014 році представники міськради під час перевірки виявили, що «Альта-Л» з 1 листопада 2011 року по 31 жовтня 2014 року використовувало земельну ділянку по вулиці Тернопільській без правових підстав. Крім того, фірма не сплачує за оренду цієї землі.

Після результатів перевірки Харківська міськрада звернулася до суду з вимогою повернути їй спірну ділянку та виплатити компенсацію. Але суд першої інстанції вирішив, що повернення земельної ділянки приведе до порушення права «Альта-л» на будівлю, яка належить йому на правах власності. Також суд постановив, що фірма не повинна сплачувати компенсацію за оренду землі, бо жодного відповідного договору з міською владою вона не укладала. Крім того, міськрада не змогла в суді довести вірність своїх розрахунків компенсації, яку вона хотіла отримати.

Ці рішення першої інстанції були підтверджені апеляційним судом, тепер їх підтвердив і касаційний суд.

«Альта-Л» зареєстрований по вулиці Артема, 46 та належить ПАТ «Мега-Трейд». За цією ж адресою розташований офіс «Мегабанку» Віктора Суботіна та Олени Жукової

Акціонерами ПАТ «Мега-Трейд» є ТОВ «КУА Грі», ТОВ «Куа «Діводор» та Прат «СК «Мега-гарант-Життя». Останній належить майже 30 відсотків акцій.

Акціонерами «Мега-гарант-Життя» (32335917) є ТОВ «ФК «Інвеста», ПАТ «Корпоративний капітал» та ПАТ «Стратег».

Бенефіціарами ТОВ «ФК «Інвеста» вказані Юрій Животченко та депутат Харківської облради, гендиректор заводу «Турбоатом» Віктор Суботін.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *