Родина керівника фіскалів Харківщини узаконила власність на землю, отриману за сумнівною схемою

Господарський суд Харківської області відмовив у позові прокуратурі про повернення обслуговуючим кооперативом «ЖБК «Дварім» у комунальну власність земельної ділянки площею 2 га.

Таке рішення суд прийняв 25 червня в 2013 році.

Державний акт на земельну ділянку був виданий кооперативу Харківською міською радою в 2013 році – через два місяці після його створення. Ділянка знаходиться на Білгородському шосе, у лісопарковій зоні Харкова.

Земля була передана для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови.

У своєму позові прокурор заявив, що ділянку міськрада передала з недотриманням вимог законодавства, зокрема житлового та земельного кодексів. А саме, «ЖБК «Дварім» не відповідає умовам, за якими житлово-будівельні кооперативи можуть безкоштовно і поза конкурсом отримувати землею.

В свою чергу відповідач заявив, що неможливо було дотриматись процедури, передбаченої законодавством для створення житлово-будівельного кооперативу, а рішення міськради щодо виділення землі є законним.

Засновниками ОК ЖБК «Дварім» зараз є Інна та Ганна Гагаркіни. До 9 грудня 2014 року серед засновників значився ще Михайло Гагаркін. Останній у січні цього року був призначений в.о. голови облуправління фіскальної служби, а зараз займає посаду першого заступника голови.

Призначення Гагаркіна лобіювали харківські громадські активісти. За даними харківських ЗМІ, у травні 2014 року Гагаркін був обраний кандидатом на пост начальника Головного управління Міндоходов в Харківській області в ході громадських слухань, організованих Цивільним форумом Харкова. А у серпні він отримав рекомендацію Ради з кадрів Державної фіскальної служби на посаду начальника Головного управління Міндоходов в Харківській області.

У грудні Гагаркін перед призначенням записав на дружину понад 10 підприємств, засновником яких він був раніше (ТОВ «Агроекспорт-Україна «Пріц Проперті менеджмент»», ТОВ «Харківська інвестиційна група» ТОВ «Енгель», ТОВ «Еберіль» ТОВ «Слобожанська будівельна група» ТОВ «Пріц девелопмент»).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *