«Регіонал» отримав від кума-прокурора символічний штраф за самовільне користування держвласністю

Суд постановив оштрафувати ТОВ «Геліос-1» за незаконне використання комунального майна Слобідської селищної ради Каховського району Херсонської області на суму в 97,85 тис грн.

Відповідне рішення прийняв господарський суд Херсонської області 25 червня 2015 року.

В квітні 2012 року між управлінням головного Каховського магістрального каналу та ТОВ «Геліос-1» було укладено договір про меліорацію, за якими фірма отримала доступ до насосних станції поливної системи для зрошування зернових культур. Але приватне підприємство крім насосних станції експлуатувало дощувальні машини «Фрегат», які були на балансі Слобідського сільської ради. Ця техніка не була предметом договору між «Геліос-1» та Каховським магістральним каналом і використовувалася самовільно фірмою.

Судом було встановлено, що підприємство незаконно експлуатувало 16 дощувальних машин з 2012 року по 2014 рік. Кожного року фірма використовувала цю техніку повний сезон – з 1 квітня по 30 вересня.

За підрахунками Слобідської селищної ради, фірма нанесла їй збитків на 98 тис грн. Тобто, сільрада оцінила незаконне використання кожної дощувальної машини в 340 грн. на місяць.

Власником і директором ТОВ «Геліос-1» є депутат Херсонської обласної ради від Партії регіонів Юрій Горстка. Він також є співзасновником громадської організації «Ділова Каховка», яка в минулому році на виборах президента підтримувала Петра Порошенка.

Іншим співзасновником «Геліос-1» є дружина Юрія Горстки – Горпинич Людмила Михайлівна, яка є власницею фермерського господарства «Горпинич Л.М.»

За неофіційними даними, Каховський міжрайонний прокурор Євген Подоляк, за позовом якого розглядалася згадана справа, є кумом Юрія Горстки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *